Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaŚwięto motoryzacji w Bydgoszczy. Będzie rajd i wystawa
DSC_0123

Święto motoryzacji w Bydgoszczy. Będzie rajd i wystawa (07.05.16)

Podczas środowej konferencji prasowej zaprezentowano plan Pucharu Moto Bydgoszcz oraz Motomajówki.

Na zdjęciu: W konferencji wzięli udział: Bogusław Maćkowski, Waldemar Winter, Janusz Tomas oraz Arkadiusz Niespodziński.

Fot. ST

W najbliższą sobotę bydgoszczanie zainteresowani motoryzacją nie będą mogli narzekać na brak atrakcji. W mieście odbędą się siódma edycja rajdu samochodowego Puchar Moto Bydgoszcz 2016 oraz czwarta Motomajówka.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:45 na Starym Rynku, gdzie zostanie wykonane wspólne zdjęcie zgłoszonych załóg. Kwadrans później rozpocznie się rajd turystyczny, w którym wystartują m.in. Mercedes 300TD z 1979 roku oraz BMW e36 318ti.

Od godziny 12:00 na terenie Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Powstańców Wielkopolskich 63 odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych i dealerskich. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć chociażby Forda Mustanga z 1969 roku, hybrydowego Forda Mondeo oraz Subaru WRX STi. Na przybyłych czekać będą też inne atrakcje: symulator jazdy, symulator dachowania, symulator zderzeń, symulator wystrzelonej poduszki powietrznej, alkogoogle, samochód ZSS Colo kabrio oraz pojazd wyposażony w tzw. „talerz stewarda” z piłeczką na masce. Dla tych, którzy skorzystają z co najmniej trzech symulatorów przygotowano ramki do tablic rejestracyjnych z logo Bydgoszczy. O 16:00 z udziałem służb porządkowych i ratunkowych odbędzie się inscenizacja wypadku drogowego, a po niej wręczone zostaną Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Automobilklubu Bydgoskiego. Impreza ma zakończyć się ok. godz. 18:00.

Powiązane treści