Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 2 • L 2
3C
Wt
-0C
Sr
5C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwięto Starego Fordonu 2016
Bdg_Stary_Fordon_z_mostu_5_7-2015
27.05.2016 | 18:29

Święto Starego Fordonu 2016

Mieszkańcy Fordonu pokażą, że warto ich odwiedzać częściej.

Na zdjęciu: Stary Fordon widoczny z mostu nad Wisłą

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostęp)

11-12 czerwca – w tych dniach odbędzie się druga edycja imprezy określanej jako Święto Starego Fordonu. Zeszłoroczne atrakcje przyciągnęły do Fordonu wielu bydgoszczan oraz mieszkańców regionu. Czym w tym roku zachęcają organizatorzy? 

Stworzenia imprezy na tak wielką skalę podjęli się członkowie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, do którego należą osoby pragnące poprawić wizerunek i jakość życia w Starym Fordonie. Przede wszystkim są to mieszkańcy tego rejonu Bydgoszczy. Organizują oni wiele wydarzeń nie tylko dla swoich sąsiadów, ale również dla innych chętnych osób. Jedną z takich imprez jest Święto Starego Fordonu, której celem jest pokazanie przybyłym osobom piękna Fordonu oraz potencjału tego miejsca.

W trakcie imprezy odbędzie się dwudniowa inscenizacja historyczna, podczas której zaprezentowane zostaną rekonstrukcje walk, do jakich doszło 17 września 1944 na terenie Holandii. Udział w bitwie brali również Polacy. Przy wyborze tematyki uwzględniono przede wszystkim warunki terenowe w Starym Fordonie, przy pomocy których będzie można przedstawić bitwę w ciekawy i nieznany dotąd sposób. Planowane z wielkim rozmachem widowisko militarne zaprezentowane zostanie w rejonie Wisły, ulicy Bydgoskiej i terenów nadwiślańskich. W trakcie inscenizacji będzie można zobaczyć amerykański czołg Stuart oraz inne pojazdy i broń używaną przez walczące w bitwie osoby.

Niewątpliwie taka lekcja historii to główna atrakcja obchodów Święta Starego Fordonu, lecz nie jedyna! Osoby uczestniczące w wydarzeniu będą mogły m.in. skorzystać z przelotu balonem, zwiedzić Zakład Karny, zobaczyć pokazy lotnicze, obejrzeć kabaret oraz wziąć udział w Jarmarku Starofordońskim. Nie zabraknie również występów muzycznych, akrobatycznych, artystycznych itd. Zaprezentują się polscy i zagraniczni artyści w różnym wieku. Impreza odbędzie się w tym samym czasie w dwóch miejscach: na rynku w Starym Fordonie oraz na nadbrzeżu Wisły. Początek zaplanowano na godz. 11:00.

Dokładny program imprezy znajduje się na wydarzeniu promującym Święto Starego Fordonu 2016 na Facebooku. Tam też stopniowo odkrywane są wszystkie atrakcje zaplanowane przez organizatorów.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail