Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚwiętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]
12.11.2015 | 10:44

Świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]

Bydgoszczanie celebrowali Święto Niepodległości w kilku miejscach - kwiaty złożyli między innymi pod pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego.

Zdjęcia: Bogusław Białas

Choć dla Bydgoszczy niezwykle istotną datą w kontekście odzyskania niepodległości jest 20 stycznia 1920 roku, gdy wojsko polskie wkroczyło do miasta, to bydgoszczanie nie zapomnieli również o upamiętnieniu wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

W mieście nad Brdą wspomnienie tej ważnej daty na kartach polskiej historii odbyło się na Wełnianym Rynku, gdzie zgromadzono się pod pomnikiem Leona Barciszewskiego, przedwojennego prezydenta miasta, a także na Starym Rynku i placu Wolności. Na tym ostatnim zlokalizowano również start do Bydgoskiego Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział niemal tysiąc osób.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązań do wydarzeń z drugiej dekady XX wieku – pojawiły się historyczne pojazdy oraz ubiory i mundury. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z obchodów, który dostępny jest powyżej.

Powiązane treści