Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 2 • L 2
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚwiętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]
12.11.2015 | 10:44

Świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]

Bydgoszczanie celebrowali Święto Niepodległości w kilku miejscach - kwiaty złożyli między innymi pod pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego.

Zdjęcia: Bogusław Białas

Choć dla Bydgoszczy niezwykle istotną datą w kontekście odzyskania niepodległości jest 20 stycznia 1920 roku, gdy wojsko polskie wkroczyło do miasta, to bydgoszczanie nie zapomnieli również o upamiętnieniu wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

W mieście nad Brdą wspomnienie tej ważnej daty na kartach polskiej historii odbyło się na Wełnianym Rynku, gdzie zgromadzono się pod pomnikiem Leona Barciszewskiego, przedwojennego prezydenta miasta, a także na Starym Rynku i placu Wolności. Na tym ostatnim zlokalizowano również start do Bydgoskiego Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział niemal tysiąc osób.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązań do wydarzeń z drugiej dekady XX wieku – pojawiły się historyczne pojazdy oraz ubiory i mundury. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z obchodów, który dostępny jest powyżej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail