Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSwingi z homologacją. Wkrótce pojawią się na torach
Swing
28.10.2015 | 17:51

Swingi z homologacją. Wkrótce pojawią się na torach

W środę tramwaje zamówione przez spółkę Tramwaj Fordon zostały dopuszczone do ruchu.

Na zdjęciu: Pierwszy Swing, który będzie jeździł do Fordonu, został zaprezentowany na początku października.

Fot. Eryk Dominiczak

Tramwaje Swing, które mają obsługiwać trasę do Fordonu, otrzymały niezbędną homologację. Wkrótce pojazdy wyprodukowane przez Pesę pojawią się na torach.

Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego podpisał świadectwo homologacji, co oznacza dopuszczenie do ruchu wszystkich Swingów zamówionych przez spółkę Tramwaj Fordon. Dzięki temu wkrótce będą mogły się rozpocząć szkolenia motorniczych i objazdy tras. W Fordonie trwają obecnie prace wykończeniowe polegające porządkowaniu terenów przylegających do torowiska, dosadzaniu krzewów, pracach malarskich oraz montażu m.in.  ławek i koszów na śmierci.

Na początku października Pesa przekazała miastu  pierwszy tramwaj, a kolejnych jedenaście ma zostać oddanych w grudniu. Prezydent Bruski zapowiada też, że wkrótce zakupione zostaną kolejne. – Przed nami kolejne inwestycje, między innymi rozbudowa ul. Kujawskiej. To zadanie również zamierzamy połączyć z zakupem nowych tramwajów. Szacujemy, że będzie to kolejne 15 pojazdów szynowych.

Pięcioczłonowy Swing ma ponad 30 metrów długości i 2,3 metra szerokości. Każdy skład może zabrać ponad 200 pasażerów. Wśród dodatkowych udogodnień przewidziano klimatyzację, dostęp do bezprzewodowego Internetu i monitoring. Prędkość maksymalna tramwaju to około 70 km/h.

Powiązane treści