Bydgoszcz
10C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 10 • L 10
22C
Czw
24C
Pt
26C
Sob
26C
Nd
27C
Pon
Metropolia BydgoskaBlogiSyf
Chodnik_blaszki_small
26.09.2016 | 12:23

Syf

Tym krótkim, a jakże wymownym określeniem można zobrazować stan deptaków i chodników w centrum Bydgoszczy - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz pisze o stanie bydgoskich chodników.

Fot. archiwum

Tym krótkim, a jakże wymownym określeniem można zobrazować stan deptaków i chodników w centrum  Bydgoszczy  –  jednego z największych polskich miast. Miasta onegdaj słynącego z czystości. Nie – śmieci się nie walają, jest posprzątane , ale niezwykle liczne brudne, klejące plamy, rozległe czarne i szare zacieki są dosłownie wszędzie. Syf. Panu  prezydentowi  Bruskiemu to jak widać nie przeszkadza, a pewnie i  tego syfu nie widzi bo , jak wynika z różnych medialnych relacji, głównie zajmuje się przebywaniem na różnorakich galach organizowanych na cześć olimpijczyków. Przyzwyczaił się do fetowania nie swoich sukcesów.  Jego zastępczyni z koalicyjnej SLD , co odnotowały media,  ostatnio podziwiała maszynę do mycia chodników. Co z tego oglądania wynika – a no dalej brudno jest.

Przez kilka dni byłem w Zielonej Górze, odwiedziłem też kilka okolicznych miasteczek. Wszędzie deptaków mnóstwo. Czym różnią się od bydgoskich – czystością. Nie wiem czy mają maszyny do mycia chodników. Wiem , że są tam dobrzy gospodarze, bo czystość o kulturze i  gospodarności szefów miasta świadczy. Nie dokumentuję tego tekstu zdjęciami – zobaczcie sami – tylko do plam się nie przyklejcie, a potem tak jak do tej pory , głosujcie w samorządowych wyborach  na Bruskiego i jego koalicjantów.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści