Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 19 • L 19
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSylwester na… budowie. Jak wygląda nowy wiadukt na Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA Z DRONA]
woj_polskiego_wiadukt_fotodron_001
01.01.2017 | 17:32

Sylwester na… budowie. Jak wygląda nowy wiadukt na Wojska Polskiego? [ZDJĘCIA Z DRONA]

Na zdjęciu: W nadchodzących miesiącach mają zostać przeprowadzone analizy stanu technicznego drugiego, północnego wiaduktu na ul. Wojska Polskiego.

Fot. FotoDron.Pro

Na finiszu znajdują się prace związane z budową nowego wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego przebiegającego nad aleją Jana Pawła II. Wykonano już próbne obciążenia, w ciągu kilkunastu dni przeprawa ma zostać udostępniona kierowcom, pieszym i rowerzystom.

Na powstaniu nowego obiektu mają zyskać wszyscy – kierowcy, bo otrzymają dwa pasy ruchu do jazdy w kierunku Wyżyn i Kapuścisk, a także wydzielony pas do prawoskrętu na wspomnianą al. Jana Pawła II, a piesi i rowerzyści – z uwagi na nową infrastrukturę, która zastąpiła tymczasowe, ale liczące sobie wiele lat rozwiązanie – oddzielony betonowymi blokami jeden z pasów pełniący funkcję czegoś na kształt ciągu pieszo-rowerowego.

Termin wykonania prac przy wiadukcie upłynął w sobotę, 31 grudnia. Dzień wcześniej wykonawca inwestycji – firma Gotowski – przeprowadził na obiekcie próbę obciążeniową, która wypadła pomyślnie. Teraz przeprawa czeka na odbiory techniczne oraz pozwolenie na użytkowanie. Kierowcy mają pojechać nią w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Nie oznacza to jednak, że cały front robót został zamknięty. Do wykonania są jeszcze prace przy zjazdach z wiaduktu, drogach dla rowerów czy chodnikach, a także uzupełnieniach zieleni.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 13 milionów złotych. Prace trwały od lipca ubiegłego już roku.

Poniżej galeria zdjęć inwestycji wykonana z drona przez niezawodną ekipę FotoDron.Pro. Polecamy!

Powiązane treści