Bydgoszcz
18C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 18 • L 18
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEPoradySylwester w domu. O czym musisz pamiętać organizując domówkę?
champagne-1101874_1280
29.12.2015 | 19:18

Sylwester w domu. O czym musisz pamiętać organizując domówkę?

Na zdjęciu: Szampan to napój, którego nie powinno zabraknąć na sylwestrze.

Fot. wolny dostęp

Wieczór sylwestrowy to jedna z ważniejszych imprez w ciągu całego roku. Sporo osób decyduje się na przywitanie nowego roku w domu w gronie znajomych. O czym należy pamiętać organizując domówkę?

Podstawą są ludzie. To właśnie od zaproszonego towarzystwa zależy, jak potoczy się impreza. Należałoby wcześniej zaplanować kogo konkretnie zaprosisz. Ułatwi to przygotowanie dalszych atrakcji dopasowanych do upodobań Twoich gości. Warto zaplanować więcej zabaw, niż tylko tańczenie do puszczanej z wieży stereo muzyki. Uniwersalnym pomysłem jest karaoke z repertuarem uwzględniającym różne rodzaje muzyki.

Zapewne chcesz stworzyć imprezę, której nikt nie zapomni. Osiągnięcie tego celu ułatwi wybranie przewodniego motywu, który zdominuje ten wieczór. Ciekawym rozwiązaniem jest także stworzenie imprezy z przebraniami. Wymyślenie oraz skompletowanie ubioru zgodnego z tematyką obowiązującą na przyjęciu, to nie lada frajda dla każdego z uczestników! Nawet oporne na realizacje takich pomysłów osoby, poznają jaką radość przynosi bycie wojowniczym żółwiem ninja, myszką Miki, krasnoludkiem bądź jakąś inną abstrakcyjną postacią. Dodatkowo takie wcześniejsze tworzenie wymyślnego stroju zaintryguje zaproszonych gości, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać tej domówki.

Nie możesz ich zawieść podając np. miskę chipsów. Podawane jedzenie powinno przykuwać uwagę oraz łączyć się z motywem przewodnim. W Internecie możesz znaleźć wiele przepisów, które uświadomią Ci jak niezwykłe rzeczy można zrobić z podstawowych składników. Jeśli nie polegasz na swojej kreatywności to wystarczy, że będziesz podążać zgodnie z wybranym przepisem. Stworzenie ciekawych przystawek, sałatek bądź deserów wymaga przede wszystkim poświęcenia sporej ilości czasu. Planując imprezę o wiele wcześniej, warto uwzględnić także kwestię potraw i rozplanować ich przygotowywanie tak, by nie robić jedzenia pół godziny przed przyjściem gości.

Masz już zaproszonych gości, wymyślone zabawy, zaplanowane menu ale wciąż pozostaje jeszcze jedna istotna rzecz do zrobienia: dekoracja mieszkania. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by nadać swojemu lokum zupełnie inny klimat. Zwykłą imprezową aurę pomogą stworzyć kolorowe baloniki i serpentyny pozawieszane przy oknach, na kwietnikach bądź żyrandolu. Jeśli jednak trzymasz się wybranego wcześniej motywu, to powinieneś pamiętać, że nic bardziej nie pozwoli go odczuć niż miejsce, w którym jest impreza!

Postaraj się zrobić wszystko o wiele wcześniej niż planowany początek imprezy, by móc spokojnie przygotować się oraz powitać przybyłych gości. Pozwól sobie na odczucie dumy wywołane usłyszanymi słowami zachwytu. Ciesz się czasem spędzanym wśród znajomych. Nie myśl o piątkowym sprzątaniu — po udanej imprezie zrobisz to z uśmiechem na ustach!

Powiązane treści