Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 3
4C
Wt
5C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSzaleńczy pościg za motocyklistą. Jechał o 140 km/h za szybko [WIDEO]
15.09.2016 | 13:32

Szaleńczy pościg za motocyklistą. Jechał o 140 km/h za szybko [WIDEO]

Policjanci gonili pirata na terenie dwóch powiatów - żnińskiego oraz nakielskiego.

Przez kilkanaście kilometrów trwał we wtorkowy wieczór pościg za motocyklistą, którego na jednej z ulic Żnina próbowali zatrzymać do kontroli policjanci. Udało im się to dopiero w miejscowości Chomętowo w sąsiednim powiecie nakielskim.

Uwagę funkcjonariuszy miało zwrócić dziwne zachowanie mężczyzny, który na widok – w dodatku nieoznakowanego – radiowozu wykonał nagły manewr skrętu. Mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych mężczyzna nie reagował na wezwania do zatrzymania pojazdu, a wręcz zaczął uciekać policjantom.

Mundurowi ruszyli w pościg za piratem drogowym, który wielokrotnie przekroczył prędkość na drodze ze Żnina do wspomnianego Chomętowa. W miejscowości Redczyce (pow. żniński) na terenie zabudowanym przekroczył on prędkość o… 140 km/h, mając na liczniku ponad 191 km/h!

Żądnego wrażeń motocyklistę udało się zatrzymać dopiero na terenie jednej z prywatnych posesji, gdzie próbował on się ukryć. Po zatrzymaniu okazało się, że 30-latek nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem, ale już wcześniej – za nadmierną liczbę punktów karnych – zostało mu zabrane prawo jazdy kategorii B. Z uwagi na stan techniczny – znacząco zużyte ogumienie – policja zatrzymała również dowód rejestracyjny motocykla i przetransportowała go na strzeżony parking.

Za długą listę wykroczeń mężczyźnie grozi kara wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów.


Powiązane treści