Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 0 • L 0
0C
Czw
0C
Pt
-7C
Sob
-3C
Nd
0C
Pon
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSzkoła w Fordonie gotowa na reformę oświaty. Organizuje nabór do klas sportowych
szkoła, fordon, berlinga, zso nr 5 - strona szkoły
28.03.2017 | 16:51

Szkoła w Fordonie gotowa na reformę oświaty. Organizuje nabór do klas sportowych

W najbliższych tygodniach odbędą się drzwi otwarte w ZSO nr 5.

Na zdjęciu: Szkoła przy ul. Berlinga.

Fot. ZSO nr 5

Wielkimi krokami zbliża się reforma oświaty. Na zmiany przygotował się już Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego.

8 kwietnia przy ul. Berlinga odbędą się drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 44, która oferuje klasy sportowe w takich dyscyplinach jak pływanie oraz taekwondo olimpijskie. Dwa tygodnie później zostanie zaprezentowana oferta dla licealistów. XV LO prowadzi klasy sportowe o profilach: koszykówka dziewcząt, pływanie dziewcząt i chłopców, piłka ręczna chłopców oraz taekwondo olimpijskie.

Sekcja taekwondo olimpijskiego przy MUKS „Piętnastka”powstała w 2003 roku jako gimnazjalna klasa sportowa, a sukcesy osiągnięte w pierwszych czterech latach działania doprowadziły do powstania w ZS nr 5 klasy dla licealistów trenujących taekwondo.  – Naszym największym osiągnięciem jest brązowy medal Katarzyny Lis w mistrzostwach Europy juniorów na Cyprze w 2011 roku. W naszych szeregach było też wielu reprezentantów kadry narodowej i mistrzów Polski – mówi Dariusz Głowacz, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za szkolenie.

W ramach reformy edukacji zlikwidowane zostaną gimnazja, a powstaną ośmioletnia szkoła podstawowa i czteroletnie liceum. Dlatego też w szkole planują utworzyć klasy 4 i 7 o profilu taekwondo olimpijskie. Jednocześnie kontynuowany będzie nabór do I klasy liceum o takim samym profilu. Treningi w ramach klas sportowych odbywają się w szkole przy ul. Berlinga, a prowadzą je Dariusz Głowacz i Daniel Ziemiński.

Szkoła wraz z UKS Iskra będzie w roku szkolnym 2017/2018 prowadzić także klasy sportowe piłki ręcznej. Nabór przeznaczony jest dla chłopców urodzonych w 2001 roku, którzy w ramach zajęć szkolnych będą mieli szesnaście godzin zajęć sportowych tygodniowo. Młodzi następcy Sławomira Szmala czy Karola Bieleckiego będą mieli zapewnione bazę treningową oraz sprzęt sportowy, a także plan lekcji dostosowany do treningów. Zanim zostaną przyjęci, będą musieli m.in. pozytywnie zaliczyć test sprawności ogólnej i specjalnej. Szczegółowe zasady naboru można poznać u Tomasz Burlinskiego (tel. 793 743 110) i Aby Toure (533 052 000)

Od 1999 roku w MUKS Piętnastka funkcjonuje także sekcja pływacka. Na dziesięciolecie działalności podopieczni trenera Daniela Grzyba wrócili z mistrzostw Polski z 22 krążkami, w tym jedenastoma złotymi. Przez klub i szkołę, które zasłynęły ze świetnego szkolenia sztafet, przewinęli się mistrzowie Polski juniorów, medaliści seniorskich czempionatów oraz reprezentanci kraju na mistrzostwach Europy juniorów oraz  igrzyskach europejskich.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail