Bydgoszcz
22C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 22 • L 22
21C
Wt
22C
Sr
28C
Czw
25C
Pt
18C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaSzlak TeH2O w konkursie na 7 nowy cud Polski. Trwa internetowe głosowanie
800px-Muzeum_Wodociągów_w_ciśn_Bydg_03-2013_a
23.07.2017 | 15:18

Szlak TeH2O w konkursie na 7 nowy cud Polski. Trwa internetowe głosowanie

Każdy codziennie może oddać jeden głos.

Na zdjęciu: Wieża Ciśnień to jedno z miejsc znajdujących się na Szlaku Teh20

Fot. Pit1233 / wikipedia

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O znalazł się gronie 32 miejsc i atrakcji turystycznych w Polsce, które zostały nominowane w tegorocznej edycji plebiscytu „7 nowych cudów Polski”. O tym, czy bydgoska atrakcja znajdzie się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski zadecydują internauci. 

Szlak TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Na Szlaku znajdziecie więc muzea, zakłady przemysłowe, czy obszary, które miały istotny wpływ na rozwój przemysłowy naszego miasta, a także takie, które nawiązują do historii bydgoskiego rzemiosła i przemysłu. Są to następujące miejsca: Exploseum, Spichrze nad Brdą, Wyspa Młyńska, Kanał Bydgoski, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Wieża Ciśnień, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Warzelnia Piwa Bydgoszcz, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Hala Pomp Wodociągowych, Introligatornia, dawna gazowania miejsca, Fabryka Obrabiarek do Drewna oraz Barka „Lemara”.

Gosy na bydgoską atrakcję w konkursie organizowanym przez  National Geographic Traveler należy oddawać za pośrednictwem strony: http://7cudow.national-geographic.pl/nominacje. Głosowanie trwa do końca sierpnia 2017 roku. Głos można oddawać codziennie, dokładnie co 24 godziny. Ponadto podczas głosowania trzeba również odpowiedzieć na pytanie ”Dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać?”. Warto dobrze uzasadnić swoją wypowiedź, ponieważ autorzy najciekawszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni.

 

Powiązane treści