Bydgoszcz
21C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 21 • L 21
18C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
19C
Sob
21C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSztangista Zawiszy mistrzem Europy! Tomasz Zieliński bezkonkurencyjny w Norwegii
Tomasz Zieliński
16.04.2016 | 16:14

Sztangista Zawiszy mistrzem Europy! Tomasz Zieliński bezkonkurencyjny w Norwegii

Wychowanek Tarpana Mrocza okazał się najlepszy w kategorii do 94 kg podczas europejskiego czempionatu w ponoedzeniu ciężarów w Forde.

Na zdjęciu: Tomasz ZIeliński podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Fot. Wikipedia (wolna licencja)

Tomasz Zieliński (Zawisza Bydgoszcz) wywalczył w piątek złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w norweskim Forde. 26-letni sztangista startujący w kategorii do 94 kg uzyskał w dwuboju wynik 387 kilogramów.

Były ciężarowiec Tarpana Mrocza okazał się najlepszy zarówno w rwaniu, jak i w podrzucie. W tym pierwszym podniósł sztangę o wadze 176 kilogramów, w podrzucie uzyskał z kolei rezultat 211 kg. W dwuboju wyprzedził o 6 kg Litwina Zygimantasa Stanulisa oraz o jedenaście – Rosjanina Georgija Kupcowa. Drugi z Polaków startujących w tej kategorii wagowej – Łukasz Grela – otarł się o podium, uzyskując rezultat o 2 kg gorszy od wspomnianego Kupcowa.

Dla Tomasza Zielińskiego złoto ME to największy sukces w karierze – dwa lata temu był wicemistrzem Starego Kontynentu. Brał również udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Jest młodszym bratem Adriana Zielińskiego, mistrza olimpijskiego ze stolicy Anglii. Obaj w styczniu zmienili klubowe barwy, dołączając do bydgoskiego Zawiszy. Znaleźli się także w Wojskowej Grupie Sportowej gwarantującej sportowcom wojskowe etaty.

Powiązane treści