Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły sztangista Zawiszy z medalem olimpijskim? Rywal wpadł na dopingu
podnoszenie ciezarow, wikipedia
24.08.2016 | 18:28

Były sztangista Zawiszy z medalem olimpijskim? Rywal wpadł na dopingu

Marcin Dołęga może otrzymać medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Na zdjęciu: podnoszenie cięzarów

Fot. wikipedia (wolna licencja)

Marcin Dołęga, ostatnio reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz, może dostać medal olimpijski. Zawieszony obecnie za stosowanie dopingu zawodnik ma otrzymać brązowy krążek z Pekinu z powodu dyskwalifikacji rywala.

W środę Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów opublikowała listę medalistów igrzysk olimpijskich w Pekinie, którzy zostali złapani na dopingu wskutek ponownego przebadania ich próbek. Wśród nich znalazł się Dmitrij Łapikow, brązowy medalista w kategorii do 105 kg. Jeśli zostanie zdyskwalifikowany, medal trafi do Marcina Dołęgi, który zajął wówczas czwarte miejsce, przegrywając z rywalem wagą ciała.

Nawet jeśli Dołędze zostanie przyznany medal, to nie trafi on na konto Zawiszy, gdyż sztangista był wówczas zawodnikiem Startu Otwock. Do Zawiszy dołączył w 2010 roku. Co ciekawe, sam dwukrotnie był złapany na stosowaniu dopingu – w 2004 roku i 2015 roku. Trwająca kara ma zakończyć się za niemal dwa miesiące, lecz Dołęga zapowiedział już, że nie zamierza wracać do sportu.

Powiązane treści