Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 6 • L 6
6C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSzukał kryjówki po próbie kradzieży. Wytropił go Juks
juks_policja
23.01.2016 | 13:58

Szukał kryjówki po próbie kradzieży. Wytropił go Juks

Policyjny pies przyczynił się do zatrzymania 36-latka, który z jednej z fordońskich posesji chciał ukraść alufelgi.

Na zdjęciu: Pies Juks przyczynił się do ujęcia mężczyzny podejrzanego o próbę kradzieży.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Dzięki czujnemu węchowi policyjnego psa Juksa funkcjonariuszom z komisariatu w Fordonie udało się w czwartek w nocy zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o próbę kradzieży.

Zgłoszenie o próbie kradzieży czterech alufelg mundurowi otrzymali około godziny drugiej w nocy. – Właściciel posesji poinformował, że właśnie spłoszył mężczyznę, który chciał go okraść – relacjonuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik kujawsko-pomorskiej policji. Sprawca był o krok od „sukcesu”, gdyż alufelgi były już przygotowane do zabrania – znajdowały się przy ogrodzeniu posesji.

Policjanci postanowili jak najszybciej odszukać potencjalnego sprawcę. W tym celu do pracy został skierowany funkcjonariusz z psem tropiącym. Juks, mimo niskiej temperatury i leżącego śniegu, podjął trop i zaprowadził funkcjonariuszy prosto do miejsca pobytu uciekiniera. – Poszukiwania przestępcy zakończyły się powodzeniem, gdyż od ucieczki minęło niewiele czasu – mówi podinsp. Chlebicz.

36-latek został ujęty przez funkcjonariuszy i dowieziony na komisariat, skąd trafi przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

 

Powiązane treści