Bydgoszcz
20C
Słonecznie
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 21 • L 19
21C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
25C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoTajemnicze malowidło powstaje przy rondzie Jagiellonów [ZDJĘCIA]
rondo jagiellonów Bydgoszcz
07.11.2018 | 12:37

Tajemnicze malowidło powstaje przy rondzie Jagiellonów [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Tak wygląda nowa reklama powstająca przy Rondzie Jagiellonów.

Fot. Stanisław Gazda

Tajemnicza reklama powstaje na ścianie przy rondzie Jagiellonów.

Budynek Jagiellońska 12 od kilku lat nie jest zagospodarowany – miał tam powstać akademik, lecz o tych planach od dawna już nic nie słychać. Jego ślepa ściana służy za to funkcjom reklamowym – ostatnio wisiał na niej megaboard Tomasza Latosa. Teraz powstaje na niej tajemniczy malunek.

Plastyk miejski Marek Iwiński w rozmowie z nami podkreśla, że nie zgłoszono mu żadnej inicjatywy dotyczącej ściany budynku przy Rondzie Jagiellonów. – Nie wiem nic na ten temat. Liczę, że będzie dopasowana do tego miejsca, ale czerwone tło budzi obawy – powiedział Iwiński. Jego zdaniem, ta reklama może powstawać etapami, by zwrócić uwagę mieszkańców.

Okazało się, że powstające malowidło będzie reklamować film „Ballada o Busterze Scruggsie” w reżyserii Joena i Ethana Coenów. Dzieło powstało dla serwisu Netflix – jego premiera odbędzie się 16 listopada.

Warto przypomnieć, że na budynku (ale na jego północnej ścianie) kilkanaście miesięcy temu wisiała nielegalna reklama telefonów Huawei. Po krytyce ze strony mieszkańców i interwencji prezydenta Rafała Bruskiego baner zniknął.


Powiązane treści