Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTajemnicze morderstwo sprzed lat znalazło finał w sądzie. Jest wyrok
sad
19.11.2015 | 20:46

Tajemnicze morderstwo sprzed lat znalazło finał w sądzie. Jest wyrok

Na zdjęciu: Sąd uznał, że dowody są na tyle przekonujące, aby wydać wyrok skazujący Sławomira G. na wieloletnie więzienie.

Fot. FreeImages

Piętnaście lat więzienia – taki wyrok ogłosił bydgoski Sąd Okręgowy w stosunku do Sławomira G. oskarżonego o zabójstwo Joanny S. Nietypowość tej sprawy polega na tym, że kara spotkała mordercę po ponad dwóch dekadach od zdarzenia.

W czwartkowe popołudnie sąd zakończył postępowanie w stosunku do 48-latka, który w areszcie przebywał od wiosny ubiegłego roku. Stało się to w wyniku działań policjantów z komórki zajmującej się dawnymi, nierozwiązanymi sprawami kryminalnymi – tzw. achiwum X. To oni wrócili do tropu prowadzącego do Sławomira G., sąsiada ofiary, który przez lata unikał odpowiedzialności. Sąd na podstawie materiału dowodowego wymierzył mu karę piętnastu lat pozbawienia wolności, zaliczając na poczet kary okres spędzony w areszcie.

Do zabójstwa Joanny S. doszło 30 sierpnia 1994 roku w jednym z wieżowców przy ulicy Żmudzkiej na Bartodziejach. 22-latka zginęła, bo miała odrzucić zaloty starszego o kilka lat G.

Powiązane treści