Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 7 • L 7
21C
Sob
24C
Nd
23C
Pon
19C
Wt
15C
Sr
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTajemnicze morderstwo sprzed lat znalazło finał w sądzie. Jest wyrok
sad
19.11.2015 | 20:46

Tajemnicze morderstwo sprzed lat znalazło finał w sądzie. Jest wyrok

Sławomir G. ma spędzić za kratami najbliższych kilkanaście lat.

Na zdjęciu: Sąd uznał, że dowody są na tyle przekonujące, aby wydać wyrok skazujący Sławomira G. na wieloletnie więzienie.

Fot. FreeImages

Piętnaście lat więzienia – taki wyrok ogłosił bydgoski Sąd Okręgowy w stosunku do Sławomira G. oskarżonego o zabójstwo Joanny S. Nietypowość tej sprawy polega na tym, że kara spotkała mordercę po ponad dwóch dekadach od zdarzenia.

W czwartkowe popołudnie sąd zakończył postępowanie w stosunku do 48-latka, który w areszcie przebywał od wiosny ubiegłego roku. Stało się to w wyniku działań policjantów z komórki zajmującej się dawnymi, nierozwiązanymi sprawami kryminalnymi – tzw. achiwum X. To oni wrócili do tropu prowadzącego do Sławomira G., sąsiada ofiary, który przez lata unikał odpowiedzialności. Sąd na podstawie materiału dowodowego wymierzył mu karę piętnastu lat pozbawienia wolności, zaliczając na poczet kary okres spędzony w areszcie.

Do zabójstwa Joanny S. doszło 30 sierpnia 1994 roku w jednym z wieżowców przy ulicy Żmudzkiej na Bartodziejach. 22-latka zginęła, bo miała odrzucić zaloty starszego o kilka lat G.

Powiązane treści