Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 19 • L 19
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITaneczne Miraże zawładną Pałacem Młodzieży już po raz siedemnasty
Taneczne miraże

Taneczne Miraże zawładną Pałacem Młodzieży już po raz siedemnasty (11.03.)

Ich pasją jest taniec...

Na zdjęciu: Taneczne miraże...

Fot. Stanisław Gazda

Od 17 lat Pałac Młodzieży jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Tańca „Taneczne Miraże”. Jest on inicjatywą kulturalną wspierającą i promującą rozwój uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży. Corocznie udział w niej biorą znakomite zespoły taneczne z Polski oraz zagranicy, a jury niejednokrotnie podkreśla wysoki poziom taneczny konkursu.

Już 11 marca na scenie bydgoskiego Pałacu Młodzieży zaprezentują się młodzi ludzie, których pasją jest taniec. Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat w kategorii tanecznej: etiuda, inscenizacja, miniatura taneczna.

W zmaganiach konkursowych wezmą także udział soliści (co jest nowością konkursu). Prezentować będą się w kategorii: jazz, modern, taniec współczesny – w kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz powyżej 16 lat.

Konkurs oceniać będzie profesjonalne jury, w składzie którego zasiądą utytułowani tancerze oraz choreografowie. Impreza została wyróżniona Bydgoskim Grantem Oświatowym.

Program konkursu:

godz. 8.00 – 10.00 rejestracja zespołów

godz. 8.00 -11.55  próby sceny

godz. 12.00 uroczyste otwarcie konkursu

od godz. 12.15 prezentacje konkursowe cz. I:

kategoria: miniatura, inscenizacja, etiudado 11 lat

kategoria: miniatura, inscenizacja, etiuda od 12-15 lat

kategoria: miniatura, inscenizacja, etiudapowyżej 16  lat

Obrady jury – przerwa  około 30 min.

Prezentacje konkursowe cz. II:

kategoria: soliści jazz, modern, taniec współczesny do 12 lat,

kategoria: soliści jazz, modern, taniec współczesny13-16 lat

kategoria: soliści jazz, modern, taniec współczesny powyżej 16 lat.

Obrady jury – ogłoszenie werdyktu wręczenie nagród oraz uroczyste zamknięcie konkursu.

Wystąpią następujące zespoły taneczne:

1. Teatr Tańca AKRO gr III – Młodzieżowy Dom Kultury Toruń
2. Teatr Tańca AKRO gr. IV – Młodzieżowy Dom Kultury Toruń
3. Teatr Tańca AKRO gr II – Młodzieżowy Dom Kultury Toruń
4. Teatr Tańca AKRO gr I – Młodzieżowy Dom Kultury Toruń
5. Zespół Tańca Współczesnego Kontra IV – Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 Bydgoszcz
6. Zespół Tańca Współczesnego Kontra IV – Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 Bydgoszcz –
7. Zespół Tańca Współczesnego Kontra V – Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 Bydgoszcz –
8. Zespół Classic 1 – Centrum Kultury „Browar B.” Włocławek
9. Zespół Classic 2 –  Centrum Kultury „Browar B.” Włocławek
10. Zespół  Classic   3 – Centrum Kultury „Browar B.”Włocławek
11. Zespół Tańca Takt – MGOK w Sompolnie
12. Zespół Tańca Mix – MGOK w Sompolnie
13. Zespół Bursztynki – Malborskie Centrum Kultury i Edukacji
14. Zespół Calineczki – Malborskie Centrum Kultury i Edukacji
15. Zespół Tańca Współczesnego „DMT” – Pałac Młodzieży Bydgoszcz
16. Zespół Taneczny Amulecik – Pałac Młodzieży Bydgoszcz
17. Zespół Tańca Parbat  – MDK Mogilno
18. Zespół Tańca Parbat II – MDK Mogilno
19. Zespół Tańca Współczesnego Hulaj-Noga I – Ognisko Pracy pozaszkolnej Dom Harcerza Toruń
20. Zespół Tańca Współczesnego Hulaj-Noga II – Ognisko Pracy pozaszkolnej Dom Harcerza Toruń
21. Zespół Tańca Współczesnego Hulaj-Noga III – Ognisko Pracy pozaszkolnej Dom Harcerza Toruń
22. Zespół Movement –  Żniński Dom Kultury
23. Zespół Tańca Współczesnego Revers – Klub 12 Brygady Zmechanizowanej Choszczno–
24. Zespół Tańca Puenta – Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Klub „Kwadrat” Leszno
25. Zespół Tańca  FIX – Born2dance Studio Toruń
26. Zespół Tańca Follow – Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz
27. Formacja Chatelet – Gminny Ośrodek Kultury Damasławek
28. Zespół Taneczny Odlot – Szkoła Podstawowa nr 6 Płock
29. Zespół Kruszynki – Szkoła Podstawowa w Kruszynie Im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Soliści do 11 lat:

  1. Zuzanna Draus –  Szkoła Podstawowa Kruszyn
  2. Lena Łoś – Szkoła Podstawowa Kruszyn
  3. Julia Wojdylak – Szkoła Podstawowa Kruszyn
  4. Wiktoria Jankowska – Szkoła Podstawowa Kruszyn
  5. Wiktoria Lewandowska – Szkoła Podstawowa Kruszyn
  6. Weronika Błażejewska – Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

Soliści 12-15 lat:

  1. Martyna Kraske – Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

Soliści powyżej 16 lat:

  1. Nicol Zielińska – Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Klub „Kwadrat” Leszno
  2. Zuzanna Mejer – Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Klub „Kwadrat” Leszno
  3. Adrianna Domańska – Leszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Klub „Kwadrat” Leszno
  4. Natalia Magdalena Mrozińska – Centrum Kultury „Browar B.” Włocławek
  5. Weronika Miazga – Born2dance Studio Toruń
  6. Agnieszka Janik – Born2dance Studio Toruń
  7. Wiktoria Kołcon – Szkoła Tańca Bohema Bydgoszcz

Powiązane treści