Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 11 • L 11
17C
Czw
14C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEWydarzeniaTarg, jakiego w Bydgoszczy jeszcze nie było! Już w ten weekend
seedlings-2708679_1280
14.09.2017 | 10:01

Targ, jakiego w Bydgoszczy jeszcze nie było! Już w ten weekend

Wydarzenie odbędzie się na ulicy Gimnazjalnej.

Na zdjęciu: Na targu będzie można m.in. wymienić się roślinami.

Fot. wolny dostęp

W najbliższą niedzielę ulicę Gimnazjalną opanują rośliny. To właśnie tam odbędzie się pierwszy w historii Bydgoszczy Targ Roślin.

Wydarzenie organizowane jest przez większość najemców lokali znajdujących się na wspomnianej ulicy, czyli Landschaft, Winosfera Gimnazjalna, Barzza, Burger Park. W gronie pomysłodawców imprezy znajduje się również działająca w Bydgoszczy fundacja Schronisko dla Roślin. – Naszą ideą jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin, które za parę złotych można dziś kupić w prawie każdym sklepie – wyjaśniają jej członkowie, którzy organizują między innymi wymianę roślin oraz proponują ich adopcje.

Takie możliwości pojawią się również podczas targu zaplanowanego na najbliższą niedzielę. Z atrakcji będzie można skorzystać w godzinach 10:00-18:00. W programie imprezy znajdują się między innymi ziołowe warsztaty, które poprowadzą członkowie wspomnianej fundacji, wystawa roślin oraz ich wymiana. – Będziemy mieć stoisko, gdzie będzie można oddać/zabrać lub wymienić roślinę – mówią członkowie fundacji oraz dodają, że aby skorzystać z takich opcji, nie trzeba się nigdzie wcześniej zapisywać.

Podczas targu będzie można również zakupić produkty oferowane przez wystawców. W tym gronie jak na razie znajdują się m.in. producent naturalnych kosmetyków Byrosa Workshop Soap&Oil czy sklep z unikatowymi ubraniami Vintage For Ever. Kolejni wystawcy są stopniowo ujawniani na stronie promującej wydarzenie na Facebooku.

Powiązane treści