Bydgoszcz
9C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 11 • L 7
15C
Nd
14C
Pon
14C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaTargi Pracy i Kariery na UTP. Studenci szukali inspiracji na zawodową przyszłość [ZDJĘCIA]
studia studentki UTP
17.04.2018 | 19:21

Targi Pracy i Kariery na UTP. Studenci szukali inspiracji na zawodową przyszłość [ZDJĘCIA]

Studenci mieli okazję zapoznać się z propozycjami pracodawców z całego kraju.

Na zdjęciu: Aktywny udział przy organizacji targów mieli wolontariusze z Biura Karier UTP, którzy udzielali studentom wszelkich możliwych informacji.

Fot. BB

Unilever, Asseco, Atos, Inotis, PESA, Oponeo, Nokia – te i wiele innych firm zaprezentowały swoje oferty na Targach Pracy i Kariery, które odbywają się na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Tegoroczne targi przyciągnęły ponad 40 wystawców – wśród nich znajdziemy nie tylko przedsiębiorstwa, ale i instytucje, takie jak Powiatowy Urząd Pracy czy Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Przedstawiciele urzędu pracy poza ofertami pracy i stażów proponują również doradztwo w zakresie poszukiwania zatrudnienia.

Wśród wystawców znaleźć można było pracodawców od dawna obecnych na bydgoskim rynku – takich jak Asseco czy Unilever. Asseco niebawem przeniesie się do nowej lokalizacji w Arkada Business Park przy rondzie Fordońskim (ma to nastąpić za dwa miesiące) – w związku z powiększeniem przestrzeni biurowej firma poszukuje większej liczby specjalistów. Unilever ma atrakcyjne oferty dla studentów, które pozwalają łączyć prace z nauką.

– Potrzebujemy studentów mechaniki i automatyki. Proponujemy ofertę asystenta w dziale inwestycji. Jest to praca elastyczna, po 5-6 godzin dziennie, co pozwala połączyć ją ze studiami – mówią przedstawiciele Unilevera.


PRZECZYTAJ: POZNAJ BYDGOSKI UNILEVER I DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU


Na targach można było zapoznać się z propozycjami wielu firm z sektora informatycznego. Chętnych do pracy szuka m. in. Cognifide, które niedawno otworzyło swoje biuro w Bydgoszczy.  Poszukujemy osób na płatne staże do naszych zespołów programistów Java i naszego zespołu QA, zajmującego się testowaniem aplikacji internetowych. W obecnym biurze jest miejsce na 30 osób, także mamy perspektywy rozwoju – zapewnia Magdalena Owsiana, PR & Marketing Manager firmy, zapewniając, że lokalizacja nowej siedziby właśnie w Bydgoszczy ma wiele atutów.

To bardzo fajne miejsce do rozwoju. Jest tu silne zaplecze techniczne, uniwersytet – a co za tym idzie bardzo duża liczba studentów. Są to perspektywy do dalszego rozwoju firmy i możliwości tworzenia nowych projektów – zauważa Owsiana.

Inną firmą z branży IT obecną na targach był Cybercom, który ma swoją siedzibę przy ulicy Unii Lubelskiej. Specjalista do spraw zasobów ludzkich Dominika Myszka-Biernacka powiedziała nam, że aktualnie poszukuje ona programistów z obszaru Java i .NET. – Mamy elastyczne godziny pracy – zaczynamy między 7:00 a 10:00, można więc sobie je dopasować. Oferujemy możliwość pracy zdalnej przez jeden dzień w tygodniu – podkreśla przedstawicielka Cybercomu.

Organizowane przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy targi mają pomóc studentom w znalezieniu zatrudnienia nie tylko na czas studiów, ale też po ich zakończeniu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że praca w wielu przedsiębiorstwach pozwoli studentom na praktyczne wykorzystywanie wiedzy, zdobytej w murach uczelni.

Uczelnia zaprosiła wiele różnych firm, by przedstawić jak najwięcej ofert, które zainteresują naszych studentów. Dzięki targom ułatwiamy kontakt między pracodawcą a potencjalnym pracownikiem Firmy oferują staże czy praktyki studenckie. Ponadto dajemy możliwość przedstawienia się i pokazania się różnych firm, by każdy mógł porównać ich propozycje. Nasi studenci mają możliwość większego wyboru – mówi Joanna Buczkowska, wolontariusz biura karier UTP.

Zapytaliśmy też, co na temat targów sądzą najbardziej zainteresowani – czyli studenci. – Podoba nam się ta inicjatywa. Szukamy inspiracji do pracy na wakacje, ofert staży, praktyk – najbardziej pasują nam trzymiesięczne, gdyż od października zaczynamy dalszą karierę. Jest duże zainteresowanie ze strony pracodawców – wszystko tłumaczą i wyjaśniają – powiedziały Paulina Gutowska i Monika Suchorzyńska, studentki inżynierii biochemicznej.


Powiązane treści