Bydgoszcz
6C
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 6 • L 6
16C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
19C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTartak musi się wynieść. Warszawski sąd oddalił skargę jego właściciela [ZDJĘCIA]
Tartak Bydgoszcz
13.09.2017 | 20:18

Tartak musi się wynieść. Warszawski sąd oddalił skargę jego właściciela [ZDJĘCIA]

Sprawa tartaku stającego na przeszkodzie budowy Trasy Uniwersyteckiej wydaje się być przesądzona...

Na zdjęciu: Tartak Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

„Uprzejmie informuję, że w sprawie dotyczącej skargi właściciela tartaku znajdującego się w linii budowy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej do ulicy Jana Pawła II – Sąd w Warszawie skargę właściciela tartaku oddalił” – poinformował naszą redakcję Krzysztof Kosiedowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Rzecznik ZDMiKP dodał, iż zarząd złożył wniosek do wojewody o egzekucję nieruchomości. Urząd Wojewódzki potwierdza, że ewentualna eksmisja jest możliwa.

Działki pod Trasę Uniwersytecką zostały wywłaszczone prawidłowo – tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, oddalając skargę właściciela Tartaku Bydgoszcz Krzysztof Pietrzaka. Ten powoływał się na to, że decyzja ZRID została wydana wobec państwa Blumke czyli już nieżyjących, dawnych właścicieli części terenu, na której obecnie znajduje się tartak. Dzisiejsze orzeczenie go nie satysfakcjonuje i już zapowiada odwołanie się od decyzji.

Co faktycznie oznacza orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie? Ano to, że tartak przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy będzie musiał się wynieść w inne miejsce, by nie utrudniać budowy Trasy Uniwersyteckiej. Jednak właściciel tartaku próbuje uniemożliwić eksmisję jego firmy z działki przy ulicy Ujejskiego, ponieważ nie otrzymał odszkodowania, które umożliwiłoby przeniesienie tartaku. O tym, że decyzja odszkodowawcza była zapewnia Zygmunt Borkowski dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Powiązane treści