Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTaśma w górę! Polonia jedzie z Kolejarzem
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (56)
27.03.2016 | 20:53

Taśma w górę! Polonia jedzie z Kolejarzem

Na zdjęciu: Żużlowcy Polonii Bydgoszcz zainaugurują w poniedziałek rozgrywki ligowe.

Fot. Leszek Grabowski

Polonia Bydgoszcz zainauguruje w poniedziałek rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Na początek klub Władysława Golloba zmierzy się z wracającym do ligowych zmagań Kolejarzem Opole.

Dla odmienionej zimą Polonii poniedziałkowy mecz to pierwsze spotkanie ligowe po pół roku. Opolanie zaś wyjadą na tor po raz pierwszy od zakończenia sezonu 2014. Kolejarz wraca do rozgrywek po rocznej banicji, a o jego sile mają stanowić Paweł Miesiąc, Mathias Thoernblom i dobrze znany w Bydgoszczy Denis Gizatulin. Jako gość w poniedziałkowym spotkaniu pojedzie młodzieżowiec ROW-u Rybnik, Robert Chmiel.

Przez długi czas nie było wiadomo, kto w zbliżającym się sezonie będzie menadżerem Kolejarza. Początkowo miał to być doświadczony Piotr Żyto, ale on ostatecznie przyjął ofertę rybniczan, a wybrany w drugiej kolejności Bartłomiej Czekański zrezygnował z powodów zdrowotnych. Ostatecznie opolan poprowadzi Adam Giernalczyk, wcześniej związany z Orłem Łódź i Ostrovią Ostrów Wlkp., którą poprowadził w ubiegłorocznych barażach o Ekstraligę.

Polonia Bydgoszcz – Kolejarz Opole: awizowane składy

Poniedziałkowy mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. Sędziować będzie Marek Wojaczek, a funkcję komisarza toru ma pełnić doskonale znany bydgoskim kibicom Robert Sawina.

I runda – 28 marca 2016 r. (poniedziałek)
Stal Rzeszów – KŻ Orzeł Łódź (13:45)
Polonia Piła – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa (13:45)
Speedway Wanda Instal Kraków – KSM Krosno (14:00)
Kolejarz Opole – Polonia Bydgoszcz (15:00)
SC Lokomotiv Daugavpils – Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk (12.06.2016)

Powiązane treści