Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBlogiTelefon do przyjaciela
ratusz blog
02.12.2015 | 13:47

Telefon do przyjaciela

Podczas kampanii samorządowej prezydent przechwalał się posiadaniem cudownego telefonu, który umożliwiać miał mu rzekomo kontakt z „możnymi” przyjaciółmi z PO.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz komentuje ostatnie poczynania Rafała Bruskiego.

Fot. ST

Ponad rok temu była to dość sensacyjna informacja przekazana przez samego prezydenta Bydgoszczy. Pan Rafał Bruski – chwalił się w mediach, że nie zna zapisów niezwykle ważnego dla miasta i regionu ZiT-u.  Nie pofatygował się także, by chociaż telefonicznie zapytać o ZiT marszałka.  Podczas kampanii samorządowej prezydent przechwalał się posiadaniem cudownego telefonu, który umożliwiać miał mu rzekomo kontakt z „możnymi” przyjaciółmi z PO (rozlokowanymi po rozmaitych ministerstwach) w celu załatwiania bydgoskich problemów. Były pewnie jakieś kłopoty z obsługą tego cudownego telefonu, sądząc z zerowych efektów  rzekomych pro-bydgoskich działań w stolicy .

Kłopoty z obsługą  telefonu  to chyba jakaś „achillesowa pięta” pana prezydenta.   Nie potrafił z niego skorzystać także ostatnio  – by chociaż tą drogą  zapytać prezesa jednej z najważniejszych miejskich spółek (MZK) – o powody jego rezygnacji ze stanowiska. „Nie rozmawiałem z prezesem” – przyznaje pan Bruski w jednej z gazet.

Czym więc interesuje się prezydent jednego z największych polskich miast? Czy w ogóle interesuje go życie i funkcjonowanie miasta czy może bardziej  życie swej partii i udział w wewnętrznej kampanii wyborczej PO. Na podejmowanie  w ratuszu pana Schetyny czasu prezydentowi starczyło, na sprawy związane z funkcjonowaniem miejskiej komunikacji – już nie.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści