Bydgoszcz
0C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiTen wyjątkowy miś
miś_pluszak
20.11.2015 | 13:37

Ten wyjątkowy miś

Nasz wierny towarzysz obchodzi swoje święto.

Na zdjęciu: Pluszowego misia powinno mieć każde dziecko.

Fot. wolny dostęp

Na jego widok cieszą się nie tylko małe dzieci, ale także dorosłe osoby. Kto to taki? Pluszowy miś! 25 listopada powinien być on szczególnie wyróżniony, gdyż to właśnie wtedy jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku przypada 113 rocznica powstania tej popularnej zabawki, która od wielu lat jest bohaterem wielu bajek dla dzieci. Jednak Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dopiero w 2002 roku i od tego czasu jest on obchodzony na różne sposoby. Najczęściej organizowane są wystawy  tych pluszaków. Tak też będzie w Bydgoszczy.

Temat tegorocznych obchodów tego dnia w  Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy brzmi: Kolorowy świat misiowy. Przez cały przyszły tydzień (23-29.11) te charakterystyczne zabawki opanują parter budynku. Wystawa pluszowych misiów zostanie otwarta 23 listopada o godz. 15.00 i przez następne 4 dni, pomiędzy godz. 10:00 a 18:00, każdy będzie mógł przyjść i zobaczyć ponad 300 misiów w różnych rozmiarach, jak i barwach, które zgromadziła Ema Andrysiak. Jednak to nie koniec atrakcji organizowanych przez pracowników Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. 25 listopada o godz. 10:30 odbędzie się tam koncert z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Podczas kolorowego widowiska artystyczno-edukacyjnego wystąpią zespoły taneczne DOMINUTKI i DMT. Udział w tym wydarzeniu wezmą przede wszystkim laureaci konkursu plastycznego „Kolorowy świat misiowy”, w którym dzieci rysowały prace dotyczące pluszowego misia.

Z okazji tego święta w wielu szkołach trwa zbiórka nowych pluszowych maskotek, zabawek, gier i materiałów plastycznych dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Jest ona częścią ogólnopolskiej akcji realizowanej przez wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie, którzy pragną obdarować prezentami dziecięce oddziały m.in. w Lublinie, Kielcach, a także w Bydgoszczy. W realizacji tego celu pomóc im może każdy. Osoby, które chcą dołączyć do zbiórki powinny skontaktować się z koordynatorem w Bydgoszczy – Eweliną Fijołek, której dane można znaleźć na stronie internetowej fundacji. Tam też podany jest adres, na który można przesyłać maskotki za pośrednictwem poczty oraz numer konta umożliwiający wpłatę darowizny na zakup pluszowych zabawek.

Powiązane treści