Bydgoszcz
7C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 7 • L 7
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTest dla piłkarzy i dla miasta. Mecz Polaków z Ukrainą już za tydzień
Filip Adamus, Eugeniusz Nowak - ST
29.09.2016 | 13:58

Test dla piłkarzy i dla miasta. Mecz Polaków z Ukrainą już za tydzień

Reprezentacja Polski do lat 21 przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Na zdjęciu: Filip Adamus i Eugeniusz Nowak wraz z przedstawicielami CWZS Zawisza i urzędu miasta omówili stan przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw.

Fot. Sebastian Torzewski

6 października reprezentacja Polski do lat 21 rozegra drugi w tym roku mecz towarzyski w Bydgoszczy. Rywalem podopiecznych Marcina Dorny będą rówieśnicy z Ukrainy.

Biało-Czerwoni przygotowują się do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-21, które odbędą się na polskich boiskach. W Bydgoszczy zagrali już w marcu z Finlandią (1:0), zaś spotkanie z Ukrainą może być dla miasta testem generalnym przed lipcowym Euro. – Pierwszy taki sprawdzian odbył się w Lublinie, gdzie we wrześniu Polacy grali z Węgrami. Mamy po nim mnóstwo wniosków i zobaczymy, jak będzie teraz w Bydgoszczy – mówił podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami rzecznik prasowy imprezy Filip Adamus.

Polacy przybędą do Bydgoszczy 3 października i będą zakwaterowani w hotelu Holiday Inn. W kadrze powołanej przez Marcina Dornę na spotkania z Ukrainą i Czarnogórą (10 października w Gdyni) znaleźli się m.in. Mariusz Stępiński (FC Nantes), Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) oraz Dawid Kownacki (Lech Poznań).

Bilety w cenie 15 zł można nabyć poprzez stronę kupbilet.pl oraz w punktach STS. Kasy przy stadionie będą czynne w tygodniu meczu od poniedziałku do środy w godzinach 14-19 oraz w dniu spotkania od godziny 10. Organizatorzy polecają kupić wejściówki wcześniej, gdyż przed meczem w Lublinie pod kasami utworzyły się długie kolejki. Ponadto, podczas meczu z Ukrainą otwarta będzie jedynie trybuna B stadionu Zawiszy, na której – tak jak podczas Euro – znajdzie się także strefa VIP. Impreza masowa została zgłoszona na 5,5 tysiąca widzów, a na darmowe wejściówki mogą liczyć szkoły i kluby sportowe.

Nie wiadomo jeszcze, czy spotkanie z Ukrainą jest ostatnim sprawdzianem podopiecznych Marcina Dorny rozegranym w Bydgoszczy. Kadra ma zaplanowane jeszcze mecze towarzyskie na wiosnę przyszłego roku, ale one odbędą się w tych miastach, gdzie będzie istniała jeszcze konieczność sprawdzenia przygotowania do mistrzostw. – Dla nas te mistrzostwa to na pewno duże wydarzenie, w końcu to druga najważniejsza impreza reprezentacyjna organizowana przez UEFA – mówił wiceprezes PZPN, a zarazem szef regionalnego związku, Eugeniusz Nowak.

Trwa nabór wolontariuszy na przyszłoroczny turniej. Rejestracja wystartowała 6 września. – Jesteśmy zadowoleni z jej przebiegu w Bydgoszczy. W porównaniu do innych miast zainteresowanie jest bardzo duże – zapewniał Adamus. Nabór prowadzony jest na stronie www.u21poland.com.


Powiązane treści