Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 17 • L 17
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTłumy bydgoszczan wybrały się do Fordonu [ZDJĘCIA]
16.01.2016 | 15:18

Tłumy bydgoszczan wybrały się do Fordonu [ZDJĘCIA]

W sobotę otwarto linię tramwajową do Fordonu.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

W sobotę po godzinie dwunastej doszło do uroczystego otwarcia linii tramwajowej do Fordonu. Na pętli Przylesie zjawiło się wielu bydgoszczan, którzy oprócz podróży nowymi tramwajami mogli też liczyć na inne atrakcje.

Po godzinie 11 wielu mieszkańców miasta postanowiło wybrać się na uroczyste otwarcie linii do Fordonu  i – choć tramwaje jeździły co kilka minut – trudno był znaleźć w nich wolne miejsce stojące. Na pętli Przylesie na bydgoszczan czekały tramwaje, które służyły mieszkańcom w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a także wystawa fotograficzna pokazująca historię bydgoskiej komunikacji tramwajowej oraz budowy linii do Fordonu.

Wszyscy mogli spróbować okolicznościowego tortu oraz przygotowanej przez firmę Gotowski grochówki. Swinga, a konkretnie tramwaj, którego patronem jest Leon Barciszewski, poświęcił ks. prałat Stanisław Kotowski. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Rafał Bruski, Mirosław Kozłowicz, Marek Gotowski, Robert Świechowicz oraz Maciej Kozakiewicz. W uroczystościach wzięli udział także aktorzy, którzy wcielili się w role patronów pojazdów.

Przejazd tramwajem na trasie do Fordonu jest przez cały weekend darmowy. W niedzielę nadal będą kursowały zabytkowe linie autobusowe „F” (w godzinach 11-18). Dostępna będzie również wystawa fotograficzna (do godziny 18).

Powiązane treści