Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 8
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITłumy na wyjątkowym kiermaszu 8-latki. Jej mama będzie leczona w Bydgoszczy
tlumy_poznan_akcja
03.09.2016 | 20:28

Tłumy na wyjątkowym kiermaszu 8-latki. Jej mama będzie leczona w Bydgoszczy

Na osiedlowej z założenia akcji pojawili się ludzie - uwaga! - z całego kraju.

Na zdjęciu: Na kiermaszu 8-letniej dziewczynki pojawi się nie tylko jej sąsiedzi.

Fot. FreeImages / zdjęcie ilustracyjne

Ma osiem lat, na imię Asia i małe wielkie serce. Pomysł dziewczynki z Poznania, aby zorganizować kiermasz na rzecz jej chorej mamy, poruszył – i to dosłownie – setki mieszkańców.

Ogłoszenie o wyprzedaży zabawek i rzeczy, z których wyrosła 8-latka, pojawiło się kilka dni temu w jednym z bloków na poznańskim osiedlu Batorego. Bardzo szybko zaczęło jednak żyć własnym życiem – do tego stopnia, że sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media.

Kolejne publikacje sprawiły, że osiedlowa akcja zamieniła się w gigantyczny kiermasz. Wzięli w nim udział nie tylko poznaniacy oraz osoby z okolicznych miejscowości. Jak informuje Polskie Radio, na miejscu stawili się między innymi wolontariusze z Opola, którzy – aby dotrzeć na wydarzenie na czas – wyjechali z domów o godzinie trzeciej w nocy. Pomoc zadeklarowały także kluby motocyklowe, firmy oraz fundacje. W skrócie – setki osób chętnych do pomocy wyjątkowej 8-latce i jej mamie.

Dzięki tak gremialnemu udziałowi udało się zebrać znaczne środki na pomoc dla pani Anny, matki Asi, która zmaga się z epilepsją lekooporną, problemami ze wzrokiem oraz z kręgosłupem. – Ania przeszła jedną operację, czekają ją jeszcze przynajmniej dwie operacje na kręgosłup, a także kolejne badania. Trudno jest powiedzieć, ile będzie kosztowało leczenie. Tymczasem ZUS odmówił Ani renty – tłumaczył dziennikarzom mąż kobiety.

Jak relacjonuje portal Polskiego Radia, kobieta na dalsze leczenie i rehabilitację ma się udać do Bydgoszczy. – Bo tam jest najlepszy lekarz – tłumaczy 8-letnia Asia, o której wyczynie piszą i mówią media w całym kraju.

Zainteresowanie kiermaszem było tak duże, że ruchem w jego rejonie musiała kierować policja.

Powiązane treści