Bydgoszcz
-13C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -13 • L -13
-12C
Pon
-14C
Wt
-13C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITomasz Chwaliszewski – duma Osielska – znów popłynie na pomoc
chwaliszewski
07.08.2016 | 08:00

Tomasz Chwaliszewski – duma Osielska – znów popłynie na pomoc

Za coś takiego - po prostu "szacun" panie Tomaszu!

Na zdjęciu: Nie tylko całe Osielsko kibicować będzie Tomaszowi Chwaliszewskiemu.

Fot. nadesłane

15 sierpnia 2016 ośmiu śmiałków podejmie próbę przepłynięcia wpław dystansu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka i z powrotem, który w obie strony wynosi 16 km. Powodów przepłynięcia jest wiele, ale jeden z nich jest szczególny: Błażej. Po raz kolejny da o sobie znać Tomasz Chwaliszewski – mieszkaniec gminy Osielsko. Stanie na starcie, by pomóc 9-letniemu Błażejowi.

Błażej Żyta urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji. Do tego wszystkiego dostał pierwszego ataku padaczki i musi być pod stałą kontrolą medyczną i brać drogie lekarstwa. Tymi cierpieniami, jakich doznał Błażej można byłoby obdzielić dziesiątki osób, a to skupiło się tylko na jednej. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i dzielnie walczy. Chwaliszewski, swoim pływackim wyczynem, chce zwrócić uwagę wszystkich ludzi dobrej woli, zachęcając do ofiarności i szczodrości na rzecz Błażeja, z którym zaprzyjaźnił się na basenie w Osielsku.

Tomasz Chwaliszewski, to człowiek, który realizując swoje pasje pomaga jednocześnie innym. Akcje charytatywne towarzyszą każdemu z jego przedsięwzięć. Tak było, gdy pokonywał jezioro Śniardwy, czy przepływał kanał La Manche. Będzie tak i kolejnym  razem, gdy pokonywał będzie Zalew Wiślany w dwie strony wpław.

Podobne wpisy

Powiązane treści