Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITomasz Chwaliszewski – duma Osielska – znów popłynie na pomoc
chwaliszewski
07.08.2016 | 08:00

Tomasz Chwaliszewski – duma Osielska – znów popłynie na pomoc

Na zdjęciu: Nie tylko całe Osielsko kibicować będzie Tomaszowi Chwaliszewskiemu.

Fot. nadesłane

15 sierpnia 2016 ośmiu śmiałków podejmie próbę przepłynięcia wpław dystansu z Krynicy Morskiej do Tolkmicka i z powrotem, który w obie strony wynosi 16 km. Powodów przepłynięcia jest wiele, ale jeden z nich jest szczególny: Błażej. Po raz kolejny da o sobie znać Tomasz Chwaliszewski – mieszkaniec gminy Osielsko. Stanie na starcie, by pomóc 9-letniemu Błażejowi.

Błażej Żyta urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Od początku jest intensywnie rehabilitowany, mimo to spastyka jest na tyle duża, że Błażej musi przejść kilka operacji. Do tego wszystkiego dostał pierwszego ataku padaczki i musi być pod stałą kontrolą medyczną i brać drogie lekarstwa. Tymi cierpieniami, jakich doznał Błażej można byłoby obdzielić dziesiątki osób, a to skupiło się tylko na jednej. Pomimo wielu zmartwień ten 9-letni drobny chłopiec o dzielnym sercu, zmagający się z niepełnosprawnością nie zamierza się poddać i dzielnie walczy. Chwaliszewski, swoim pływackim wyczynem, chce zwrócić uwagę wszystkich ludzi dobrej woli, zachęcając do ofiarności i szczodrości na rzecz Błażeja, z którym zaprzyjaźnił się na basenie w Osielsku.

Tomasz Chwaliszewski, to człowiek, który realizując swoje pasje pomaga jednocześnie innym. Akcje charytatywne towarzyszą każdemu z jego przedsięwzięć. Tak było, gdy pokonywał jezioro Śniardwy, czy przepływał kanał La Manche. Będzie tak i kolejnym  razem, gdy pokonywał będzie Zalew Wiślany w dwie strony wpław.

Powiązane treści