Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 8 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTomasz Latos nie chciał kandydować na prezydenta? Tak uważa Paweł Olszewski
27.04.2018 | 12:12

Tomasz Latos nie chciał kandydować na prezydenta? Tak uważa Paweł Olszewski

Od czwartku Tomasz Latos jest oficjalnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Paweł Olszewski skomentował kandydaturę Tomasza Latosa.

Fot. archiwum

Tomasz Latos został w czwartek oficjalnie przedstawiony jako kandydat  Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy. Nominacji pogratulował mu poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, który dodał jednak, że sam Latos ze startu w wyborach niekoniecznie jest zadowolony.

O nominacji dla Latosa mówiło się już od dawna. Oprócz niego wymieniano także innych parlamentarzystów – Łukasza Schreibera i Piotra Króla, ale w ostatnich tygodniach było już niemal pewne, że to wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia stanie do pojedynku z Rafałem Bruskim. W czwartek oficjalnie potwierdził to prezes Jarosław Kaczyński, przedstawiając kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych polskich miast.

Gratuluję Tomkowi tej nominacji – stwierdził w piątek  poseł Paweł Olszewski, który jako szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową poświęconą kandydaturze Latosa. – Wiem, że gratulacje są dla niego trudne, bo nie pałał chęcią do startu, ale skoro na Nowogrodzkiej podjęto decyzję, to posłowie musieli ją przyjąć – dodał w swoim stylu Olszewski.

Parlamentarzysta PO wyraził rozczarowanie, że w pierwszych godzinach po nominacji Latos nie przyjechał do Bydgoszczy, a udzielał wywiadów ogólnopolskim mediom. –  Warto byłoby przedstawić plan dla miasta. Ja chciałbym za  państwa pośrednictwem zadać kilka zasadniczych pytań – stwierdził Olszewski, po czym zaczął kierować pytania do kandydata PiS-u. Czego dotyczyły? Olszewski chce jednoznacznych odpowiedzi w kwestii stanowiska Latosa co do in vitro, obowiązku rodzenia dziecka poczętego w wyniku gwałtu, budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Bydgoszczy, wpływu ojca Rydzyka na decyzje Latosa oraz napiętnowania Rafała P. za znęcanie się nad żoną,

To takie pytania światopoglądowe na początek, bo poseł Latos pewnie będzie próbował uciekać od tych tematów. Z naszej strony kampania oczywiście będzie dotyczyć miasta i pomysłów na jego rozwój – tłumaczył Olszewski. Jego zdaniem Latosowi brakuje kwalifikacji do zarządzania miastem, choć od głoszenia, że wybory zakończą się w I turze, jest daleki. – Uważam, ze trzeba rozpisać kroki na dwie tury, choć oczywiście robić wszystko, żeby wygrać już w pierwszej. Znając upodobania bydgoskich wyborców wydaje mi się, że mało prawdopodobne, aby formacja taka  jak PiS zdobyła w naszym mieście więcej niż 50% głosów, abstrahując nawet od dorobku prezydenta Bruskiego – oceniał poseł.

W gronie potwierdzonych kandydatów na prezydenta Bydgoszczy są obecnie Rafał Bruski i Tomasz  Latos. Długo na tej liście znajdował się też Marcin Sypniewski, ale wobec chęci startu Krzysztofa Pietrzaka nie jest jeszcze wiadomo, który z nich wystartuje z poparciem ruchu Nowa Bydgoszcz. Na początku maja odbędą się prawybory w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w których wystartują Anna Mackiewicz i Jan Szopiński.


Powiązane treści