Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 6 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
13C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTomasz Latos wejdzie do nowego rządu? „Mocno mu kibicujemy”
Tomasz Latos
26.10.2015 | 06:55

Tomasz Latos wejdzie do nowego rządu? „Mocno mu kibicujemy”

W kuluarach pojawiają się pierwsze przymiarki do nowego rządu.

Na zdjęciu: Posłowie minionej i wszystko wskazuje na to, że również nadchodzącej kadencji sejmu - Piotr Król (z lewej) i Tomasz Latos.

Fot. Eryk Dominiczak

Bezpośrednio po ogłoszeniu, na razie wstępnych i sondażowych, rezultatów niedzielnych wyborów parlamentarnych, pojawiły się pierwsze głosy na temat konstrukcji przyszłego rządu. Jednym z kandydatów do objęcia teki ministra jest Tomasz Latos, lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim.

Co o możliwej nominacji myślą koledzy klubowi Latosa? – Wykonaliśmy trudną pracę w tej kampanii. Teraz czekamy na oficjalne wyniki wyborów, które ogłosi PKW. A co dalej? Kibicujemy mocno naszemu liderowi Tomkowi Latosowi, aby objął stanowisko ministra bądź wiceministra zdrowia – podkreśla Piotr Król, poseł PiS w minionej kadencji.

A jak do tych zapowiedzi podchodzi sam zainteresowany? – Na tę chwilę jest za wcześnie, aby robić takie przymiarki. Trzeba poczekać na wyniki i następnie przystąpić do budowania nowej rady ministrów – uspokaja Latos.

Wszystko wskazuje na to, że przyszłym premierem rządu formowanego przez PiS będzie wiceprezes partii Beata Szydło. Latos był z kolei przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia.

Powiązane treści