Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Zieliński może dostać olimpijski medal. Z powodu dopingu
Tomasz Zieliński - ST
14.09.2016 | 15:38

Tomasz Zieliński może dostać olimpijski medal. Z powodu dopingu

Na zdjęciu: Tomasz Zieliński może zostać medalistą olimpijskim.

Fot. Sebastian Torzewski

Tomasz Zieliński może zostać medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku. Sztangista, który został wyrzucony z wioski olimpijskiej w Rio de Janeiro z podejrzeniem stosowania niedozwolonych substancji, może skorzystać na dopingowej wpadce rywali sprzed czterech lat.

Tomasz Zieliński zajął w Londynie dziewiąte miejsce w kategorii do 94 kg. Według opublikowanych ostatnio wyników badań ówcześni medaliści, a także trzech innych sportowców, którzy uplasowali się przed Zielińskim, stosowało niedozwolone środki. Jeśli podejrzenia zostaną potwierdzone, Zieliński zostanie brązowym medalistą igrzysk.

W czasie zmagań w Londynie 25-letni obecnie zawodnik reprezentował Tarpana Mrocza. W styczniu 2016 roku trafił wraz z bratem Adrianem do Zawiszy, jednak igrzyska w Rio zakończyły się dla rodzeństwa blamażem – obaj bracia zostali wykluczeni z kadry po wykryciu w ich organizmach zabronionych środków. W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się postępowanie w ich sprawie.

Powiązane treści