Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Zieliński przywrócony do kadry. Znowu walczy o Rio!
Adrian Zieliński
28.06.2016 | 15:11

Tomasz Zieliński przywrócony do kadry. Znowu walczy o Rio!

Tomasz Zieliński ponownie znalazł się w reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów.

Na zdjęciu: Bracia Zielińscy w czasie prezentacji po związaniu się z Zawiszą.

Fot. ST/archiwum

Zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów przywrócił Tomasza Zielińskiego do kadry olimpijskiej. Dzięki temu sztangista Zawiszy nadal ma szansę na udział w igrzyskach.

Zieliński został skreślony z kadry tydzień temu przez prezesa związku Szymona Kołeckiego, który swoją decyzję tłumaczył m.in. lekceważeniem obowiązków przez mistrza Europy. Kompetencje do zatwierdzania kadr narodowych ma jednak zarząd PZPC, który obradował w poniedziałek, 27 czerwca. Decyzją tego organu Tomasz Zieliński i Krzysztof Szramiak (także został wyrzucony z reprezentacji) zostali przywróceni do kadry i mogą ubiegać się o wyjazd do Rio de Janeiro.

Skład na igrzyska zostanie wybrany po rozpoczynających się w piątek w Mroczy mistrzostwach Polski. Bracia Zieliński wystartują w kategorii do 94 kg i wobec wieści z klubu o ich dobrej formie znajdują się w gronie faworytów do wyjazdu.


Powiązane treści