Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 20
25C
Nd
23C
Pon
32C
Wt
29C
Sr
32C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Zieliński przywrócony do kadry. Znowu walczy o Rio!
Adrian Zieliński
28.06.2016 | 15:11

Tomasz Zieliński przywrócony do kadry. Znowu walczy o Rio!

Na zdjęciu: Bracia Zielińscy w czasie prezentacji po związaniu się z Zawiszą.

Fot. ST/archiwum

Zarząd Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów przywrócił Tomasza Zielińskiego do kadry olimpijskiej. Dzięki temu sztangista Zawiszy nadal ma szansę na udział w igrzyskach.

Zieliński został skreślony z kadry tydzień temu przez prezesa związku Szymona Kołeckiego, który swoją decyzję tłumaczył m.in. lekceważeniem obowiązków przez mistrza Europy. Kompetencje do zatwierdzania kadr narodowych ma jednak zarząd PZPC, który obradował w poniedziałek, 27 czerwca. Decyzją tego organu Tomasz Zieliński i Krzysztof Szramiak (także został wyrzucony z reprezentacji) zostali przywróceni do kadry i mogą ubiegać się o wyjazd do Rio de Janeiro.

Skład na igrzyska zostanie wybrany po rozpoczynających się w piątek w Mroczy mistrzostwach Polski. Bracia Zieliński wystartują w kategorii do 94 kg i wobec wieści z klubu o ich dobrej formie znajdują się w gronie faworytów do wyjazdu.

Powiązane treści