Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTorbyd sprzedany. Teren kupił inwestor z regionu
Torbyd-2
12.12.2016 | 13:36

Torbyd sprzedany. Teren kupił inwestor z regionu

Miasto sprzedało działkę o powierzchni 1,4959 ha.

Na zdjęciu: Teren dawnego Torbydu.

Fot. Bogusław Białas / archiwum

W poniedziałek przed południem odbył się pierwszy i jedyny przetarg na zakup terenu po dawnym lodowisku przy ul. Chopina i Ogińskiego. Nieruchomości gruntowe sprzedano za kwotę 10 100 000 zł netto. 

Działkę nabył inwestor z regionu, który był jedynym uczestnikiem przetargu. – Na prośbę inwestora nie ujawniamy jeszcze jego danych – informuje urząd miasta. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, podstawowe przeznaczenie nieruchomości to teren sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej z możliwością rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. i przeznaczeniu uzupełniającym jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Inwestor został zobowiązany przez miasto do uzyskania pozytywnej opinii Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w zakresie formy architektonicznej projektowanej zabudowy.

ZOBACZ TEŻ: Niewiele pozostało z Torbydu [ZDJĘCIA]

Cena wywoławcza za teren o powierzchni 1,4959 ha wynosiła 10 mln zł + VAT. Przetarg zostanie sfinalizowany w pierwszym kwartale przyszłego roku poprzez podpisanie aktu notarialnego sprzedaży. Od tego czasu nabywca będzie miał dwa lata na uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zakończenie inwestycji musi nastąpić maksymalnie trzy lata później – tak zastrzegło miasto w zapisach przetargowych.

Niedotrzymanie terminu rozpoczęcia lub zakończenia inwestycji oznaczać będzie naliczenie przez miasto kary umownej w wysokości 50.000 zł za każdy pełny miesiąc zwłoki. Ponadto, jak zapisane zostało w uchwale Rady Miasta Bydgoszczy zezwalającej na sprzedaż gruntu, miasto zastrzegło sobie prawo odkupu nieruchomości w terminie pięciu lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży oraz prawo pierwokupu w przypadku zbycia nieruchomości – informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail