Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTorbyd sprzedany toruńskiej spółce. Ratusz ujawnił nabywcę działki
torbyd_wyburzenie_dron-1-1200x676
20.12.2016 | 10:58

Torbyd sprzedany toruńskiej spółce. Ratusz ujawnił nabywcę działki

Jednym z właścicieli spółki jest licencjobiorca sieci McDonald's.

Na zdjęciu: Tak jeszcze kilka miesięcy temu wyglądał ten teren.

Fot. FotoDron.PRO / archiwum

We wtorkowe przedpołudnie ratusz ogłosił nabywcę działki po Torbydzie. Teren dawnego lodowiska przy ul. Chopina i Ogińskiego kupiła spółka ARD z Torunia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Torbyd sprzedany. Teren kupił inwestor z regionu

Nieruchomości gruntowe o powierzchni 1,4959 ha sprzedano za kwotę 10 100 000 zł netto. Spółka ARD nie ujawnia jeszcze, co powstanie na zakupionym przez nich terenie. Jeden z właścicieli spółki to Arkadiusz Dróżdż – licencjobiorca sieci McDonald’s, który już ma pod sobą kilka lokali.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, podstawowe przeznaczenie nieruchomości to teren sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej z możliwością rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. i przeznaczeniu uzupełniającym jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Inwestor został zobowiązany przez miasto do uzyskania pozytywnej opinii Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w zakresie formy architektonicznej projektowanej zabudowy.

Przetarg zostanie sfinalizowany w pierwszym kwartale przyszłego roku poprzez podpisanie aktu notarialnego sprzedaży. Od tego czasu nabywca będzie miał dwa lata na uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zakończenie inwestycji musi nastąpić maksymalnie trzy lata później – tak zastrzegło miasto w zapisach przetargowych.

 

Powiązane treści