Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 19 • L 19
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTorbyd sprzedany toruńskiej spółce. Ratusz ujawnił nabywcę działki
torbyd_wyburzenie_dron-1-1200x676
20.12.2016 | 10:58

Torbyd sprzedany toruńskiej spółce. Ratusz ujawnił nabywcę działki

Na zdjęciu: Tak jeszcze kilka miesięcy temu wyglądał ten teren.

Fot. FotoDron.PRO / archiwum

We wtorkowe przedpołudnie ratusz ogłosił nabywcę działki po Torbydzie. Teren dawnego lodowiska przy ul. Chopina i Ogińskiego kupiła spółka ARD z Torunia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Torbyd sprzedany. Teren kupił inwestor z regionu

Nieruchomości gruntowe o powierzchni 1,4959 ha sprzedano za kwotę 10 100 000 zł netto. Spółka ARD nie ujawnia jeszcze, co powstanie na zakupionym przez nich terenie. Jeden z właścicieli spółki to Arkadiusz Dróżdż – licencjobiorca sieci McDonald’s, który już ma pod sobą kilka lokali.

Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, podstawowe przeznaczenie nieruchomości to teren sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej z możliwością rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. i przeznaczeniu uzupełniającym jako teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Inwestor został zobowiązany przez miasto do uzyskania pozytywnej opinii Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej w zakresie formy architektonicznej projektowanej zabudowy.

Przetarg zostanie sfinalizowany w pierwszym kwartale przyszłego roku poprzez podpisanie aktu notarialnego sprzedaży. Od tego czasu nabywca będzie miał dwa lata na uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zakończenie inwestycji musi nastąpić maksymalnie trzy lata później – tak zastrzegło miasto w zapisach przetargowych.

 

Powiązane treści