Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 2 • L 2
8C
Pon
8C
Wt
6C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITragedia na autostradzie. W wypadku czterech aut zginęła jedna osoba
wypadek- autostrada A1_ KMP Toruń-3
25.10.2018 | 09:28

Tragedia na autostradzie. W wypadku czterech aut zginęła jedna osoba

Strażacy o wypadku poinformowali chwilę po 2:00 w nocy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na 144 kilometrze autostrady A1.

Fot. KMP Toruń

Trwa ustalanie przyczyn tragicznego w skutkach nocnego wypadku na autostradzie A1.

Chwilę po godzinie 2:00 w nocy kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali o tragicznym wypadku do którego doszło w miejscowości Nowa Wieś (gm. Lubicz). Na 144 kilometrze autostrady A1 doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych i osobowego.

Wskutek tego zderzenia zginęła jedna osoba, a cztery inne zostały ranne i zabrane do szpitala. Jak poinformowała toruńska policja, w wypadku zginął 24-letni mężczyzna który siedział za kierownicą ciężarowej scanii.

Przez kilka godzin autostrada A1 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Przyczyny tragedii ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury. Jakie są pierwsze ustalenia? – Kierowca pojazdu ciężarowego marki scania z naczepą uderzył w tył oczekującego na wjazd osobowego volkswagena golfa – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowa komendy miejskiej policji w Toruniu. Jak dodaje, siła uderzenia ciężarówki w auto osobowe była tak duża, że golf następnie wpadł w ciężarowego dafa, a ten uderzył w ciężarowe renault.


Powiązane treści