Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragedia na UTP: Kolejna osoba usłyszała prokuratorskie zarzuty
lacznik_utp
02.09.2016 | 15:22

Tragedia na UTP: Kolejna osoba usłyszała prokuratorskie zarzuty

W połowie października minie rok od tragicznych zdarzeń na bydgoskiej uczelni, w wyniku których życie straciło troje studentów.

Na zdjęciu: Łącznik między budynkami UTP, w których odbywała się feralna impreza Start Party.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Andrzej Z., pracownik agencji ochraniającej imprezę otrzęsinową Start Party na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w październiku ubiegłego roku, usłyszał zarzuty związane ze śmiercią trójki studentów tej uczelni.

To już czwarta osoba podejrzana w sprawie zajść podczas feralnych wydarzeń z zeszłorocznej jesieni. Podczas imprezy Start Party UTP odbywającej się w dwóch budynkach kampusu przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy doszło do wybuchu paniki, w wyniku której kilkanaście osób zostało stratowanych bądź poturbowanych przez nacierający tłum. W konsekwencji życie stracili: 24-letnia Paulina, 20-letnia Natalia i 19-letni Paweł.

Andrzejowi Z. prokuratura zarzuca sprowadzenie niebezpieczeństwa na dużą grupę osób. Jako szef ochrony miał nie dopełnić swoich obowiązków między innymi poprzez brak zaznajomienia się z miejscem wydarzenia, jak również niewłaściwie rozlokować pracowników zabezpieczających imprezę. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Wcześniej zarzuty usłyszeli już: były rektor uczelni Antoni B., eks-prorektor ds. dydaktycznych oraz studenckich Janusz P. oraz była przewodnicząca samorządu studenckiego Ewa Ż.

Powiązane treści