Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragedia na UTP: Kolejna osoba usłyszała prokuratorskie zarzuty
lacznik_utp
02.09.2016 | 15:22

Tragedia na UTP: Kolejna osoba usłyszała prokuratorskie zarzuty

Na zdjęciu: Łącznik między budynkami UTP, w których odbywała się feralna impreza Start Party.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Andrzej Z., pracownik agencji ochraniającej imprezę otrzęsinową Start Party na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w październiku ubiegłego roku, usłyszał zarzuty związane ze śmiercią trójki studentów tej uczelni.

To już czwarta osoba podejrzana w sprawie zajść podczas feralnych wydarzeń z zeszłorocznej jesieni. Podczas imprezy Start Party UTP odbywającej się w dwóch budynkach kampusu przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy doszło do wybuchu paniki, w wyniku której kilkanaście osób zostało stratowanych bądź poturbowanych przez nacierający tłum. W konsekwencji życie stracili: 24-letnia Paulina, 20-letnia Natalia i 19-letni Paweł.

Andrzejowi Z. prokuratura zarzuca sprowadzenie niebezpieczeństwa na dużą grupę osób. Jako szef ochrony miał nie dopełnić swoich obowiązków między innymi poprzez brak zaznajomienia się z miejscem wydarzenia, jak również niewłaściwie rozlokować pracowników zabezpieczających imprezę. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Wcześniej zarzuty usłyszeli już: były rektor uczelni Antoni B., eks-prorektor ds. dydaktycznych oraz studenckich Janusz P. oraz była przewodnicząca samorządu studenckiego Ewa Ż.

Powiązane treści