Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNE
H 27 • L 27
26C
Wt
27C
Sr
23C
Czw
29C
Pt
25C
Sob
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITragiczny los zwierząt w hodowli w Dobrczu. Właściciele zostali zatrzymani [NOWE INFORMACJE]
hodowla_dobrcz_Pogotowie_dla_Zwierzat
09.02.2017 | 12:18

Tragiczny los zwierząt w hodowli w Dobrczu. Właściciele zostali zatrzymani [NOWE INFORMACJE]

W obliczu dramatu ponad 170 psów i kotów jest i pozytyw - do ich adopcji zgłosiły się ponad trzy tysiące osób.

Na zdjęciu: W tak tragicznych warunkach żyły psy i koty w hodowli zlokalizowanej niedaleko Bydgoszczy.

Fot. Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt"

Ciąg dalszy sprawy dramatycznych warunków bytowych psów i kotów w hodowli zlokalizowanej w Dobrczu pod Bydgoszczą. Małżeństwo, które ją prowadziło, zostało w środę wieczorem zatrzymane przez policjantów z Bydgoszczy i Koronowa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Makabryczne warunki hodowli zwierząt pod Bydgoszczą. „Niektóre umierały, leżąc w odchodach”

Właściciele hodowli – Izabela i Roman G. – zostali umieszczeni w policyjnym areszcie na wniosek prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. W tej sprawie nadal trwa gromadzenie materiału dowodowego. – Czekamy również na opinię biegłego – dodaje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje już wspomniana prokuratura.

Przypomnijmy, że warunki w hodowli ujawniono w miniony weekend, gdy na jej teren wkroczyli przedstawiciele Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” wspólnie z policjantami oraz weterynarzami. Przejęto ponad 170 czworonogów – psów i kotów – żyjących w makabrycznych warunkach. Zwierzęta najprawdopodobniej od wielu miesięcy nie wychodziły na dwór, nie dbano również o porządek w ich pomieszczeniach, zazwyczaj w dodatku nienadających się do funkcjonowania.

Na apel stowarzyszenia dotyczący adopcji czworonogów odpowiedziały już ponad trzy tysiące osób.  Obecnie przebywają one w kilkunastu miejscach tymczasowego pobytu, gdzie zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Aktywiści z „Pogotowia dla Zwierząt” chcą również, aby – po postawieniu zarzutów – zakazano zatrzymanemu małżeństwu prowadzenia działalności związanej z chowem zwierząt.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści