Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 13 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITragiczny los zwierząt w hodowli w Dobrczu. Właściciele zostali zatrzymani [NOWE INFORMACJE]
hodowla_dobrcz_Pogotowie_dla_Zwierzat
09.02.2017 | 12:18

Tragiczny los zwierząt w hodowli w Dobrczu. Właściciele zostali zatrzymani [NOWE INFORMACJE]

Na zdjęciu: W tak tragicznych warunkach żyły psy i koty w hodowli zlokalizowanej niedaleko Bydgoszczy.

Fot. Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt"

Ciąg dalszy sprawy dramatycznych warunków bytowych psów i kotów w hodowli zlokalizowanej w Dobrczu pod Bydgoszczą. Małżeństwo, które ją prowadziło, zostało w środę wieczorem zatrzymane przez policjantów z Bydgoszczy i Koronowa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Makabryczne warunki hodowli zwierząt pod Bydgoszczą. „Niektóre umierały, leżąc w odchodach”

Właściciele hodowli – Izabela i Roman G. – zostali umieszczeni w policyjnym areszcie na wniosek prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. W tej sprawie nadal trwa gromadzenie materiału dowodowego. – Czekamy również na opinię biegłego – dodaje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje już wspomniana prokuratura.

Przypomnijmy, że warunki w hodowli ujawniono w miniony weekend, gdy na jej teren wkroczyli przedstawiciele Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” wspólnie z policjantami oraz weterynarzami. Przejęto ponad 170 czworonogów – psów i kotów – żyjących w makabrycznych warunkach. Zwierzęta najprawdopodobniej od wielu miesięcy nie wychodziły na dwór, nie dbano również o porządek w ich pomieszczeniach, zazwyczaj w dodatku nienadających się do funkcjonowania.

Na apel stowarzyszenia dotyczący adopcji czworonogów odpowiedziały już ponad trzy tysiące osób.  Obecnie przebywają one w kilkunastu miejscach tymczasowego pobytu, gdzie zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Aktywiści z „Pogotowia dla Zwierząt” chcą również, aby – po postawieniu zarzutów – zakazano zatrzymanemu małżeństwu prowadzenia działalności związanej z chowem zwierząt.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści