Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 9 • L 9
11C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
11C
Sob
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragiczny pożar przy ul. Grunwaldzkiej 161. Nie żyje kobieta
ulica Grunwaldzka, pożar - SG
31.12.2016 | 11:28

Tragiczny pożar przy ul. Grunwaldzkiej 161. Nie żyje kobieta

Budynek wolnostojący, określany jako stara substancja mieszkaniowa, uległ znacznemu spaleniu. Niestety w pożarze zginęła 80-letnia kobieta.

Na zdjęciu: Częściowemu spaleniu uległo wnętrze budynku oraz dach.

Fot. Stanisław Gazda

Około godziny dziesiątej do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce wysłane zostały zastępy z JRG 3 Bydgoszcz i JRG 1 Bydgoszcz.

Pożar wybuchł w starym, parterowym budynku jednorodzinnym. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali silne zadymienie wydobywające się z okien. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych natrafiono na lokatorkę budynku – około 80-letnią kobietę. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Drugi lokator – zięć denatki, z poparzeniami trafił do szpitala.

Częściowemu spaleniu uległy pomieszczenia wewnątrz budynku oraz jego dach. Działania na miejscu zdarzenia nadal trwają. Pożar jest dogaszany. Policja i prokurator przystąpili do czynności sprawdzających okoliczności tragicznego zdarzenia.

Z uwagi na prowadzone działania ruch na Grunwaldzkiej w stronę centrum może odbywać się z utrudnieniami.

Powiązane treści