Bydgoszcz
-6C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -6 • L -6
-14C
Nd
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragiczny pożar przy ul. Grunwaldzkiej 161. Nie żyje kobieta
ulica Grunwaldzka, pożar - SG
31.12.2016 | 11:28

Tragiczny pożar przy ul. Grunwaldzkiej 161. Nie żyje kobieta

Budynek wolnostojący, określany jako stara substancja mieszkaniowa, uległ znacznemu spaleniu. Niestety w pożarze zginęła 80-letnia kobieta.

Na zdjęciu: Częściowemu spaleniu uległo wnętrze budynku oraz dach.

Fot. Stanisław Gazda

Około godziny dziesiątej do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce wysłane zostały zastępy z JRG 3 Bydgoszcz i JRG 1 Bydgoszcz.

Pożar wybuchł w starym, parterowym budynku jednorodzinnym. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali silne zadymienie wydobywające się z okien. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych natrafiono na lokatorkę budynku – około 80-letnią kobietę. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Drugi lokator – zięć denatki, z poparzeniami trafił do szpitala.

Częściowemu spaleniu uległy pomieszczenia wewnątrz budynku oraz jego dach. Działania na miejscu zdarzenia nadal trwają. Pożar jest dogaszany. Policja i prokurator przystąpili do czynności sprawdzających okoliczności tragicznego zdarzenia.

Z uwagi na prowadzone działania ruch na Grunwaldzkiej w stronę centrum może odbywać się z utrudnieniami.

Powiązane treści