Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTramwajem do Łęgnowa dojedziemy już wkrótce. Przez rondo Toruńskie – jeszcze nie
Linia tramwajowa 6 Bydgoszcz
25.04.2016 | 15:43

Tramwajem do Łęgnowa dojedziemy już wkrótce. Przez rondo Toruńskie – jeszcze nie

Na zdjęciu: Linia nr 6 na trasie do Łęgnowa.

Fot. Leszek Grabowski

Drogowcy zakończyli prace modernizacyjne na odcinku między pętlą Stomil a pętlą w Łęgnowie. Od środy tramwaje linii nr 6 dojadą ponownie na tę ostatnią.

Tramwaje nie docierały do Łęgnowa od pierwszej soboty kwietnia, gdy rozpoczął się remont torowiska w ciągu ulicy Spadzistej. Zgodnie z planem, miał on zakończyć się pod koniec bieżącego miesiąca. Jak wynika z komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ten termin zostanie dotrzymany. Wraz ze środowym powrotem na trasę „szóstek” likwidacji ulegnie autobusowa komunikacja zastępcza – linia „Za T6”.

Nadal trwają z kolei prace na rondzie Toruńskim. Nadal tramwaje nie mogą kursować przez most Pomorski, w związku z czym zawieszone jest funkcjonowanie linii nr 7 (kursuje za nią autobus na odcinku Kapuściska – most Kazimierza Wielkiego). Z kolei tramwaje obsługujące górny taras miasta, a nominalnie poruszające się ulicą Jagiellońską, są obecnie tymczasowo trasowane przez Babią Wieś.

Pierwszy etap prac na rondzie Toruńskim ma zakończyć się za miesiąc.

Powiązane treści