Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTramwajem do Łęgnowa dojedziemy już wkrótce. Przez rondo Toruńskie – jeszcze nie
Linia tramwajowa 6 Bydgoszcz
25.04.2016 | 15:43

Tramwajem do Łęgnowa dojedziemy już wkrótce. Przez rondo Toruńskie – jeszcze nie

Linia nr 6 od środy będzie jeździła na dłuższej trasie.

Na zdjęciu: Linia nr 6 na trasie do Łęgnowa.

Fot. Leszek Grabowski

Drogowcy zakończyli prace modernizacyjne na odcinku między pętlą Stomil a pętlą w Łęgnowie. Od środy tramwaje linii nr 6 dojadą ponownie na tę ostatnią.

Tramwaje nie docierały do Łęgnowa od pierwszej soboty kwietnia, gdy rozpoczął się remont torowiska w ciągu ulicy Spadzistej. Zgodnie z planem, miał on zakończyć się pod koniec bieżącego miesiąca. Jak wynika z komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ten termin zostanie dotrzymany. Wraz ze środowym powrotem na trasę „szóstek” likwidacji ulegnie autobusowa komunikacja zastępcza – linia „Za T6”.

Nadal trwają z kolei prace na rondzie Toruńskim. Nadal tramwaje nie mogą kursować przez most Pomorski, w związku z czym zawieszone jest funkcjonowanie linii nr 7 (kursuje za nią autobus na odcinku Kapuściska – most Kazimierza Wielkiego). Z kolei tramwaje obsługujące górny taras miasta, a nominalnie poruszające się ulicą Jagiellońską, są obecnie tymczasowo trasowane przez Babią Wieś.

Pierwszy etap prac na rondzie Toruńskim ma zakończyć się za miesiąc.

Powiązane treści