Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
97% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 3 • L 3
0C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrudne warunki na drogach skutkują wypadkami. Policja ostrzega
wypadek, osp brzoza 3
09.10.2016 | 06:43

Trudne warunki na drogach skutkują wypadkami. Policja ostrzega

Od początku miesiąca na drogach województwa doszło już do kilkudziesięciu wypadków.

Na zdjęciu: W ubiegłym tygodniu do wypadku doszło m.in. w Brzozie.

Fot. OSP Brzoza

Początek jesieni wiąże się z pogorszeniem warunków drogowych. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.

Panujące obecnie warunki atmosferyczne w postaci obfitych opadów deszczu, silnego wiatru, a także wcześnie zapadający zmrok to typowe symptomy jesieni. Okres ten wymaga, aby uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną ostrożność i przestrzegali reguł określonych w prawie o ruchu drogowym – przestrzega podinsp. Maciej Zdunowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Od początku października do piątku, 7 października na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do  25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 5 osób, a 28 zostało rannych. Jednym z najtragiczniejszych zdarzeń był wypadek na terenie powiatu nakielskiego, w którym dwie młode osoby poniosły śmierć na miejscu.

Jak wynika z danych statystycznych przedstawianych przez KWP w Bydgoszczy, najczęstszymi przyczynami wypadków są: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowo wykonywane manewry (omijania, wymijania, wyprzedzania). Policjanci apelują, aby zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów, pamiętać o zapalaniu świateł i dbać o dobrą widoczność.

Powiązane treści