Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrwa akcja Znicz. Już kilkaset wypadków i kolizji
wypadek, Paterek, policja
31.10.2016 | 10:04

Trwa akcja Znicz. Już kilkaset wypadków i kolizji

Policjanci prowadzą wzmożone działania na drogach.

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek w Paterku.

Fot. mat. prasowe policji

Trwa akcja „Znicz 2016”. Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło już do kilkuset zdarzeń.

Akcja Znicz 2016 rozpoczęła się w piątek po południu. – Policjanci we wszystkich powiatach naszego województwa prowadzą wzmożone działania. Na drogach spotkać można zdecydowanie więcej patroli, zwłaszcza, że funkcjonariusze drogówki wspierani są przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich oraz funkcjonariuszy ITD – tłumaczy Kamila Ogonowska z KWP w Bydgoszczy.

Czytaj także: Wypadek w Paterku. Zmarła pasażerka jednego z aut

Od rozpoczęcia akcji na drogach regionu doszło do 6 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Policjanci odnotowali też 263 kolizje. Nie obyło się również bez pijanych kierujących – funkcjonariusze zatrzymali 52.

Przed nami najtrudniejszy dla wszystkich służb Dzień Wszystkich Świętych. Dlatego apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze – mówi Ogonowska. Akcja potrwa do środy.

Powiązane treści