Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 10 • L 10
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwa Jarmark Wielkanocny na ul. Jatki
Jarmark na Jatkach
19.03.2016 | 15:08

Trwa Jarmark Wielkanocny na ul. Jatki

Jarmark Wielkanocny na ul. Jatki zaprasza dziś i jutro.

Na zdjęciu: Ul. Jatki w wielkanocnych klimatach

Fot. Stanisław Gazda

Od 19 marca od 11:00 do 20 marca do 16:00 trwa jarmark wielkanocny na Jatkach! W programie: kiermasz produktów wielkanocnych, degustacje świątecznych specjałów przygotowanych, sprzedaż rękodzieła i dekoracji. Będzie tradycyjnie i wiosennie.

Uczestnicy naszego jarmarku przygotowali niespodzianki. „Zapiekarnia” – dwie nowe zapiekanki: „Rysiek” z białą kiełbasą, szczypiorkiem, sosem żurawinowo-chrzanowym i „Kyśka” z rzodkiewką, rzeżuchą i sosem czosnkowym. Su Ryder zaprasza na spotkanie z pozytywnie zakręconym kogutem, zaś wszelkie przezntowane przezeń ozdoby, to dzieła uczestników zajęć z Centrum Trzeciego Wieku. Nie może zabraknąć oczywiście słodkości Cukierni Sowa. Restauracja Kuchnia podczas jarmarku serwuje tradycyjny żurek, pachnący Wielkanocą. King Fu Fusion podczas wielkanocnego jarmarku także kulinarnie zaskakuje proponując swoją wersję żurku. Spotkacie na nim między innymi oryginalne artykuły dziecięce i niemowlęce, ręcznie szyte ciuszki i akcesoria dla dzieci i niemowląt firmy MajuTek!  Również smaczne i tradycyjne wędliny z Niewieścina znajdziecie na wielkanocnym jarmarku na Jatkach. Będzie można smakować i kupować na święta. Na jarmarku wielkanocnym na Jatkach spotkacie ceramiczne artykuły dekoracyjne takie jak: doniczki, zające, terakota ogrodowa, misy, wazony i wiele innych wiosennych inspiracji od firmy Forma Ceramika. Na stoisku KomuKomu znajdziecie pyszne konfitury i powidła, niepowtarzalne octy, świąteczny chrzan i musztardę oraz wiele innych naturalnych produktów od lokalnych producentów z Kujaw i Pomorza.

Rodzice uczniów International School of Bydgoszcz przygotowali wspaniałe potrawy wielkanocne rodem z Bułgarii, Rumunii, Grecji, Francji, Chorwacji i Holandii. Poza walorami smakowymi i atrakcyjnością chodzi także o zebranie pieniędzy na obóz dla dzieci z chorobą nowotworową – pacjentów szpitala im. dra. Jurasza.

Powiązane treści