Bydgoszcz
6C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 6 • L 6
5C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaNA SYGNALETrwa ustalanie przyczyn zdarzenia kolejowego w Serocku
Arriva Tuchola
12.01.2017 | 17:43

Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia kolejowego w Serocku

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Może wkrótce poznamy przyczynę i tego zdarzenia.

Na zdjęciu: Linię Bydgoszcz-Tuchola obsługują pociągi Arrivy.

Fot. Stanisław Gazda

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że przypuszczalną przyczyną wczorajszego zdarzenia w Serocku, gdzie nieomal doszło do zderzenia się pociągów spółki Arriva w relacji Bydgoszcz-Tuchola i Tuchola-Bydgoszcz, mógł być czynnik ludzki.

Jeden ze składów, który powinien zatrzymać się już przed tzw. mijanką nie zatrzymał się, dlatego dwa, jadące z przeciwnych kierunków pociągi znalazły się na tym samym torze. Gdy to się stało, drogą radiową zostało w nich włączone awaryjne hamowanie, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

Próbowaliśmy poznać przyczynę zdarzenia u zawiadującego pociągami kursującymi na tej trasie – w spółce Arriva. Rzecznik prasowy spółki Joanna Parzniewska powiedziała nam:

-Na razie nie wiemy nic więcej poza tym, co można było przeczytać w mediach. Spółka powołała specjalną komisję do zbadania przyczyn i okoliczności zdarzenia. Dopóki wszystko nie zostanie zbadane – spółka nie będzie zajmowała stanowiska w tej sprawie. Mam nadzieję, że pracujący w komisji przedstawiciele zarządcy infrastruktury kolejowej oraz spółki Arriva jak najprędzej podadzą do wiadomości powody oraz szczegóły zdarzenia.

 

Powiązane treści