Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 15 • L 15
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
8C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwa ustanawianie nowego rekordu Guinnessa. Internauci, głosujcie!
bernese-mountain-dog-1177077_1280
30.06.2016 | 12:43

Trwa ustanawianie nowego rekordu Guinnessa. Internauci, głosujcie!

Podczas akcji zbierana jest zbiórka karmy dla zwierząt znajdujących się m.in. w bydgoskim schronisku.

Na zdjęciu:

Fot. wolny dostęp

Pozostał niespełna tydzień do zakończenia akcji #rekordowamiska, której celem jest pobicie rekordu Guinnessa w liczbie pełnych misek w schroniskach. W ustanowieniu nowego wyniku niezbędna jest pomoc internautów. 

Organizator akcji (serwis Ceneo.pl) zachęca osoby korzystające ze smartfonów do tego, by pomogli w zdobyciu karmy dla zwierząt. Użytkownicy nie muszą bezpośrednio kupować produktów i zawozić ich do danego schroniska. Również nie muszą przeznaczać na to swoich pieniędzy. Wystarczy, że ściągną oni na swój telefon bezpłatną aplikację Ceneo.pl. To właśnie za jej pośrednictwem można oddawać głosy. Po ściągnięciu aplikacji na swój telefon należy zarejestrować się lub zalogować, a następnie kliknąć w obrazek z psem.  Każdy głos to jedna miska karmy, którą Ceneo.pl zakupi po zakończeniu zbiórki.

Zakupiona karma trafi w różnych częściach do sześciu schronisk znajdujących się w Polsce. Jedną z wytypowanych placówek jest schronisko znajdujące się w Bydgoszczy. Oprócz tego jedzenie dla zwierząt dotrze do Koszalina, Chorzowa, Celestynowa, Konina i Zielonej Góry. Karma zostanie przekazana na początku wakacji.

Aby ustanowić oficjalny światowy rekord trzeba napełnić min. 70 tys. misek, co w przeliczeniu da 20 ton karmy. Do tej pory udało się już napełnić prawie 66,5 tys. misek. Głosować można jeszcze przez 6 dni. Oficjalne ważenie zebranej karmy nastąpi podczas finału akcji, który rozpocznie się 6 lipca o godz. 14:00 przed Halą Stulecia we Wrocławiu. Na podsumowaniu akcji obecny będzie polski youtuber Sylwester Wardęga, który wspiera opisywane działanie. Oprócz niego w zbieranie karmy dla zwierząt zaangażowane są również inni znane osoby t.j. m.in. Tomek Tomczyk (dawniej Kominek, a obecnie Jason Hunt), Kasia Gandor i Krzysztof Gonciarz. Patronem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Powiązane treści