Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 18 • L 18
18C
Wt
22C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają prace na wiadukcie. Zmiany w organizacji ruchu już wkrótce
Wiadukt na Wojska Polskiego - LG (6)
12.07.2016 | 18:20

Trwają prace na wiadukcie. Zmiany w organizacji ruchu już wkrótce

Remont rozpoczął się osiem dni temu.

Na zdjęciu: Wiadukt południowy już wkrótce zostanie zamknięty.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Minął tydzień od momentu rozpoczęcia przebudowy wiaduktu na al. Wojska Polskiego. Na razie jednak kierowcy nadal mogą z niego korzystać, a ruch nie został całkowicie przeniesiony na drugi z wiaduktów.

Prace na wiadukcie południowym prowadzącym ze Wzgórza Wolności na Wyżyny i Kapuściska rozpoczęły się w miniony poniedziałek, 4 lipca. Pierwszy etap prac zakłada utworzenie tymczasowego przejazdu przez torowisko. Infrastruktura jest już niemal gotowa i wkrótce ruch ma zostać poprowadzony w dwóch kierunkach wiaduktem północnym, na którym kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie. – Wykonawca (firma Gotowski – przyp.red.) założył, że przygotowanie przejazdu zajmie 10 dni roboczych. Wkrótce więc zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu – tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy.

Prace remontowe zakładają wzmocnienie wiaduktu, przeznaczenie trzech pasów ruchu dla kierowców oraz wybudowanie szerokiej na pięć metrów ścieżki pieszo-rowerowej. Inwestycja ma kosztować około trzynaście milionów złotych (połowa środków ma pochodzić z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa), a czas jej realizacji pierwotnie szacowano na siedem miesięcy. Możliwe jednak, że modernizacja zakończy się jeszcze w tym roku.

Powiązane treści