Bydgoszcz
-11C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -11 • L -11
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
-1C
Pon
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTrwają prace przy budowie prawoskrętu na ulicy Pięknej [ZDJĘCIA]
09.11.2015 | 17:58

Trwają prace przy budowie prawoskrętu na ulicy Pięknej [ZDJĘCIA]

Boje o wykonanie przedłużenia pasa przy skrzyżowaniu z ulicą Szubińską trwały aż dwa lata.

Zdjęcia: Bogusław Białas

Po kilkunastu miesiącach oczekiwań drogowcy przystąpili do budowy przedłużenia pasa do prawoskrętu na ulicy Pięknej. Dzięki temu mają skrócić się korki w rejonie skrzyżowania z ulicą Szubińską.

Pierwsze apele o to rozwiązanie padały już pod koniec 2013 roku. Wówczas Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej sceptycznie podchodził do tej koncepcji. Ale w ciągu kilku kolejnych miesięcy zmienił zdanie. Choć nadal, zdaniem drogowców, problemem był wąski chodnik tuż przed wejściem do posesji przy ulicy Pięknej 5 oraz oświetlenie kolidujące z przedłużeniem pasa. Ostatecznie, i te przeszkody udało się pokonać. Tyle że od zapewnień o realizacji zadania do wejścia wykonawcy na plac budowy minął ponad rok.

Prace przy wydłużeniu prawoskrętu o blisko 150 metrów rozpoczęły się pod koniec października. Do tego celu wykorzystana zostanie dawna zatoka autobusowa oraz fragment chodnika. Zgodnie z wolą wnioskodawców wprowadzenia rozwiązania, a więc Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego, na ul. Pięknej szybciej będą poruszały się nie tylko samochody, ale także skręcające z ul. Pięknej w ul. Szubińską (kierunek centrum) autobusy linii nr 55 i 79.

Prace mają zakończyć się planowo 2 grudnia. Ich koszt to ponad 300 tysięcy złotych.

Powiązane treści