Bydgoszcz
0C
98% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 0 • L 0
0C
Nd
-4C
Pon
1C
Wt
-0C
Sr
4C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwają przygotowania do Misterium Męki Pańskiej
PL_DOLINA_1200x800
07.03.2016 | 10:41

Trwają przygotowania do Misterium Męki Pańskiej

Bydgoskie Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci przyciąga co roku coraz liczniejsze rzesze widzów z całej Polski i z zagranicy.

Na zdjęciu: Plakat wydarzenia.

Fot. materiały organizatora

W Niedzielę Palmową, 20 marca o godzinie 16 oraz 20, Duszpasterstwo Akademickie MARYTRIA zaprasza na XVI Misterium Męki Pańskiej do fordońskiej Doliny Śmierci. Tematem tegorocznego Misterium Męki Pańskiej, które przypada w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, będą „Krew i woda”.

Trwają ostatnie przygotowania do tego wielkopostnego dzieła, które wpisało się w tradycję bydgoskiej diecezji i które w całości oparte jest na wolontariacie. W organizacji tego wydarzenia bierze udział ok. 200 osób, zaś aktorsko angażuje się około stu. Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie” i Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Współorganizatorami są: Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Każdego roku blisko 20 tysięcy widzów przez uczestnictwo w Misterium pragnie jeszcze pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail