Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaŚwiecieInwestycjeTrwają remonty w Świeciu. Rozpoczęła się budowa ronda
Świecie
18.04.2016 | 11:07

Trwają remonty w Świeciu. Rozpoczęła się budowa ronda

Na zdjęciu: Widok na miasto od strony Wisły.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Trwają prace remontowe w Świeciu. Po zakończeniu robót na dawnym torowisku na ul. Witosa rozpoczęła się budowa ronda koło amfiteatru.

W piątek ruszyła budowa ronda koło amfiteatru w Świeciu. Na początek wycięto pobliskie drzewa, zablokowano ul. Sienkiewicza (od SP 1 do skrzyżowania) i ul. Słowackiego (od przedszkola do amfiteatru). Po 5-6 tygodniach prac wyłączony zostanie też odcinek Wojska Polskiego-Sienkiewicza-Kościuszki.

Roboty potrwają do połowy sierpnia bieżącego roku, a koszt inwestycji wyniesie 3 mln 864 tys. zł. Finansowanie w wysokości miliona złotych zapewnia powiat, a resztę wydatków pokryje miasto.  Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia.

W ostatnich dniach zakończyły się za to prace na dawnym torowisku na ul. Witosa związane z budową ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu robót umożliwiony został przejazd z ul. Wodnej na ul. Wojska Polskiego.

Powiązane treści