Bydgoszcz
-13C
92% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -13 • L -13
-12C
Pon
-14C
Wt
-13C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaŚwiecieInwestycjeTrwają remonty w Świeciu. Rozpoczęła się budowa ronda
Świecie
18.04.2016 | 11:07

Trwają remonty w Świeciu. Rozpoczęła się budowa ronda

W piątek ruszyła budowa ronda koło amfiteatru.

Na zdjęciu: Widok na miasto od strony Wisły.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Trwają prace remontowe w Świeciu. Po zakończeniu robót na dawnym torowisku na ul. Witosa rozpoczęła się budowa ronda koło amfiteatru.

W piątek ruszyła budowa ronda koło amfiteatru w Świeciu. Na początek wycięto pobliskie drzewa, zablokowano ul. Sienkiewicza (od SP 1 do skrzyżowania) i ul. Słowackiego (od przedszkola do amfiteatru). Po 5-6 tygodniach prac wyłączony zostanie też odcinek Wojska Polskiego-Sienkiewicza-Kościuszki.

Roboty potrwają do połowy sierpnia bieżącego roku, a koszt inwestycji wyniesie 3 mln 864 tys. zł. Finansowanie w wysokości miliona złotych zapewnia powiat, a resztę wydatków pokryje miasto.  Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia.

W ostatnich dniach zakończyły się za to prace na dawnym torowisku na ul. Witosa związane z budową ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu robót umożliwiony został przejazd z ul. Wodnej na ul. Wojska Polskiego.

Powiązane treści