Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -5 • L -5
-12C
Pon
-7C
Wt
-2C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTrzecia manifestacja bydgoskiego KOD-u. Ponownie na Starym Rynku
DSC_0348
20.01.2016 | 18:24

Trzecia manifestacja bydgoskiego KOD-u. Ponownie na Starym Rynku

Na razie nie wiadomo, czy odbędzie się kontrmanifestacja.

Na zdjęciu: Pierwsza manifestacja KOD odbyła się 19 grudnia.

Fot. ST

W sobotę na Starym Rynku odbędzie się kolejna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem wydarzenie ma nosić nazwę „Bydgoszcz dla Demokracji i Wolności”.

Do środy udział w akcji zadeklarowano w niemal 40 polskich miastach oraz w Brukseli, Hamburgu, Sztokholmie i Wiedniu. W województwie kujawsko-pomorskim zwolennicy KOD-u zbiorą się w Bydgoszczy (Stary Rynek) oraz Toruniu (Rynek Staromiejski). Początek o godzinie 12:00.

Na razie nie wiadomo, czy wzorem poprzednich manifestacji równocześnie odbędzie się także kontrmanifestacja. – Decyzja nie została jeszcze podjęta – mówi radny Krystian Frelichowski, przewodniczący bydgoskiego oddziału Klubu Gazety Polskiej.

Pierwsze wiece obu grup odbyły się 19 grudnia na Starym Rynku. Następne – ws. ustawy medialnej – niemal dwa tygodnie temu na placu Wolności. Frekwencja na styczniowych wiecach była mniejsza, a w następnych dniach najwięcej uwagi poświęcono obecności prezydenta Rafała Bruskiego.

Powiązane treści