Trzecie miejsce siatkarzy Chemika w turnieju we Włoszczowej. Wygrali z MKS-em

Dodano: 09.09.2018 | 10:25

Turniej w Świętokrzyskim był pierwszym poważnym sprawdzianem dla siatkarzy Chemika, którzy przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi.

Na zdjęciu: Siatkarze Chemika zajęli trzecie miejsce. Nikola Kovacević (w ataku) był najskuteczniejszym graczem bydgoskiego zespołu w ataku.

Triumfem siatkarzy Cerrad Czarnych Radom zakończył się towarzyski turniej we Włoszczowej, który dla drużyn PlusLigi był pierwszym poważnym sprawdzianem przed startem nowego sezonu ligowego.

Radomianie w finałowym meczu pokonali GKS Katowice 3:1 (25:16, 25:23, 19:25, 25:22). W pojedynku o trzecie miejsce Chemik wygrał z MKS-em Będzin.

Dwa pierwsze sety zdecydowanie należały do będzinian, którzy wygrali je do 17 i 23. Trener Chemika zdecydował się na dokonanie dużych zmian w składzie i one poskutkowały. Bardzo dobrą zmianę dał zwłaszcza Patryk Akala, który popisał się aż czterema punktowymi blokami. W ataku niewidocznego w dwóch setach Bartosza Filipiaka (ledwie 30% skuteczności) godnie zastąpił młody Mateusz Witek (43%), a bardzo skuteczni w ofensywie byli Bartłomiej Lipiński i Nikola Kovacević, którzy zdobyli po 16 punktów.

To co rzuca się jednak w oczy, to ogromna ilość błędów na zagrywce. Chemik w całym meczu popsuł aż 27 zagrywek (zdobyte 5 punktów tym elementem gry), a rywale 23, ale zdobyli przy tym osiem punktów. Przez pięć setów, bydgoski zespół zdobył 34 punkty po błędach rywala, zaś oni sami oddali będzinianom aż 43 punkty po własnych pomyłkach.

W przyszły weekend drugi turniej, który odbędzie się w Gostycynie. Chemik zmierzy się tam z niemieckim Netzhoppers, zaś dzień później z wygranym lub przegranym z pojedynku Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów.

TURNIEJ TOWARZYSKI – WŁOSZCZOWA – MECZ O 3 MIEJSCE – 7.09.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – MKS BĘDZIN 3:2 (17:25, 23:25, 25:23, 29:27, 16:14)

CHEMIK: Vinhedo 2, Lipiński 16, Szalacha 2, Filipiak 5, Kovacević 16, Morozau 5 oraz A. Kowalski (libero), Gryc, Siwicki 11, Lesiuk 1, Akala 8, Sieńko, Witek 10.

MKS: T. Kowalski 4, Buchowski 8, M. Kowalski 6, Faryna 22, J. Fornal 10, Grzechnik 18 oraz Gregorowicz (libero), Kozub, Peszko 3.

Sędziowali: Karolina Pokusa, Bartłomiej Adamczyk.