70% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 8 • L 8
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzy wygrane. Pałac najlepszy w turnieju w Poznaniu
Siatkarki Pałac Bydgoszcz_SG (28)
12.09.2018 | 07:10

Trzy wygrane. Pałac najlepszy w turnieju w Poznaniu

To był pierwszy sprawdzian bydgoskich siatkarek przed nowym sezonem Ligi Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu wygrały turniej w Poznaniu.

Trzy zwycięstwa w trzech meczach odniosły siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Podopieczne Piotra Mateli wygrały pierwszy sprawdzian przedsezonowy – towarzyski turniej Poznań Cup 60.

Impreza odbyła się z okazji 60-lecia poznańskiego klubu siatkarskiego Energetyk. Pałac był jedynym zespołem z Ligi Siatkówki Kobiet, który zagrał w Wielkopolsce. Organizatorzy zaprosili do udziału także I-ligowe drużyny Joker Metro Świecie i Uni Opole.

Bydgoskie siatkarki dwa mecze rozegrały w sobotę. Najpierw pokonały w trzech setach ekipę ze Świecia, a następnie stoczyły niezwykle zacięty bój z poznańskim Energetykiem. Bydgoszczanki obroniły dwie piłki meczowe, a tie-breaka wygrały po walce na przewagi 19:17.

W niedzielę, podopieczne Piotra Mateli w trzech setach pokonały ekipę z Opola, choć wygrana też nie przyszła łatwo, bowiem opolanki wysoko zawiesiły poprzeczkę zespołowi Banku Pocztowego Pałacu, który wygrał w setach do 23, 20 i 21. Przed bydgoskimi siatkarkami jeszcze dwa towarzyskie turnieje przed ligą – odbędą się one w Świeciu i Bobolicach, a także zagrają one dwa sparingi z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet Radomką Radom.

Wyniki 60’ Poznań Cup
Sobota, 8 września
Enea Energetyk Poznań – Uni Opole 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:15)
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 3:0 (25:22, 25:15, 25:19)
Uni Opole – Joker Świecie 1:3 (25:22, 16:25, 23:25, 23:25)
Enea Energetyk Poznań – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:16, 22:25, 25:22, 18:25, 17:19)