Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 9 • L 9
14C
Wt
12C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzykrotna medalistka olimpijska zawiesza karierę. „W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym”
Autografy, Kubiak, Mikołajczyk, Długa - UMB (6)
13.04.2018 | 07:25

Trzykrotna medalistka olimpijska zawiesza karierę. „W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym”

Zawodniczka poinformowała o swojej decyzji w portalu społecznościowym.

Na zdjęciu: Beata Mikołajczyk (na zdjęciu podczas odsłonięcia autografu przy ul. Długiej), podjęła decyzję o zawieszeniu sportowej kariery.

Fot. UM Bydgoszcz / archiwum

Trzykrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk nie będzie w tym roku startowała. Zawodniczka poinformowała o zawieszeniu sportowej kariery.

– W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym, no chyba że jako kibica – to na pewno! – napisała Mikołajczyk w poście na jednym z portali społecznościowych. Dodała przy tym, że nie jest w ciąży. – Nie, nie jestem w ciąży, choć bardzo byśmy tego chcieli. To się wydarzy, wierzę w to – przyznała kajakarka.

Zawodniczka zaznacza, że cały czas ma głowie plan startu na olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. – Tokio 2020 – ta myśl tkwi w mojej głowie – powiedziała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej jeszcze w październiku ub. roku.

Beata Mikołajczyk to jedna z najbardziej utytułowanych kajakarek. Zdobywała medale na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008 r., srebro w parze z Anetą Konieczną) oraz Londynie i Rio de Janeiro (2012, 2016, brąz w duecie z Karoliną Nają). Ma na swoim koncie także medale mistrzostw Europy i Świata.

Powiązane treści